VIER EN VEERTIGSTE BOEKJAAR. Commissarissen. A andeelenkapitaal. Pandbrieven. 5 Ter voldoening aan art. 43 der statuten hebben wij de eer U ons jaarverslag over 1934 aan te bieden. Zooais U uit de volgende gegevens zal blijken, kunnen wij met de resultaten tevreden zijn. Hoewel niet tot het verslag over het afgeloopen jaar behoorend, willen wij niet nalaten U hier mededeeling te doen van het overlijden op 9 Februari 1.1. van den Heer G. A. W. van Lanschot. De Heer van Lanschot was sinds 1897 commissaris onzer vennootschap. Gedurende al deze jaren stond hij ons gaarne met raad en daad ter zijde. In de algemeene vergadering gehouden 5 Maart 1934 zijn door U tot commissarissen herkozen de Heeren Dr. E. van Welderen Baron Rengers, Mr. J. Heres Diddens en J. H. Groeneveld. Aan de beurt van aftreding zijn thans de Heeren F. I. de Greve, Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge en Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk. In het afgeloopen jaar hadden de Heeren Mr. H. E. OviNG, Dr. E. VAN Welderen Baron Rengers en Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge zitting in de commissie van toezicht. In 1934 werden 180 aandeelen overgeschreven, waardoor het aantal aandeelhouders met 19 toenam. De aandeelen werden in het afgeloopen jaar verhandeld tegen koersen van 170 tot 244 Geen aandeelhouder bezit meer dan 50 niet volgestorte aandeelen. Wij gaven slechts gedurende een gedeelte van het jaar pandbrieven uit. Van 26 Februari tot 13 Maart waren 4!/2 pandbrieven verkrijgbaar tegen een koers van ÏOO3/,* Op 7 Mei werd begonnen met de uitgifte der 4 pandbrieven, eerst tegen een koers van 99 welke koers geleidelijk werd verhoogd tot IOOI/2 totdat op 28 November de uitgifte werd gestaakt. Op 28 December werd weer met den verkoop begonnen en wel tegen een koers van ÏOO1^ De ons ten inkoop aangeboden pandbrieven van die soorten, welke niet door ons werden verkocht, kochten wij alle in tegen beurskoers, echter niet hooger dan 100 de andere tegen een koers i/2% lager dan de koers van uitgifte. De verplichte jaarlijksche uitloting werd op 1 October gehouden. Aan 31/2%, 40/0 en 41/2% werd uitgeloot voor een bedrag van f 1.252.000,waarvan zich voor een bedrag van f 68.000.in portefeuille bevonden. De uitgelote 4!/2 pandbrieven waren betaalbaar op 1 December, de andere op 2 Januari d. a. v.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1934 | | pagina 7