7 de koopprijzen, waarvoor de panden aan derden zijn verkocht. Bij deze executie’s leden wij een verlies van f 5155,aan hoofdsom, waarvan echter een bedrag van f 1025,op de rekening ingekochte onderpanden werd geboekt. In 4 van de gevallen, dat onderpanden vrijwillig, doch op ons aandringen werden geveild, kochten wij deze onderpanden of een gedeelte daarvan in. Deze onderpanden zijn gelegen te ’s Gravenhage, IJmuiden, Opeinde (Fr.) en Sneek. In 3 andere gevallen, waarbij de onderpanden gelegen waren te Zevenhuizen (Gr.), Tijnje (Fr.) en Schoorldam (N. H.) leden wij verliezen respectievelijk van f 300,—, f 1956,en f 730, Een boerderij te Beets (Fr.) werd uit de hand voor f 2100,lager verkocht, dan onze hypothecaire vordering bedroeg. De debiteur is onmachtig verder te betalen. In de laatste dagen van het jaar namen wij een winkelhuis te ’s Gravenhage voor onze hypothecaire vordering ad f 30.350,in hoofdsom van de eigenares over. Met den eigenaar van een pand te ’s Gravenhage, waarop van onze Instelling een hypotheek rust van f 45.500,kwamen wij overeen, dat winst op dit voor onze vordering gekochte pand aan ons voor de helft zou ten goede komen, terwijl eventueel verlies door ons voor de helft zou worden gedragen. In den loop van het jaar kochten wij in totaal voor een bedrag van f 29.740,95 meer aan onderpanden in, dan wij verkochten. Waar de vroeger ingekochte panden op de Balans van 1932 allen tot op Eén Gulden zijn afgeschreven, staat de rekening ingekochte onderpanden debet voor f 29.747,95. Wij stellen U voor op dit bedrag f 29.737,95 af te schrijven, opdat hierdoor de 10 ingekochte onderpanden ieder voor f 1,te boek komen te staan. U vindt hierachter op pagina 19 een lijst van de in ons bezit zijnde onroerende goederen. Behoudens de bovengenoemde bezitten wij geen ingekochte onderpanden, noch zijn wij op eenigerlei wijze betrokken bij den eigendom van door ons geexecuteerde onroerende goederen. De exploitatierekening ingekochte onderpanden leverde een nadeelig saldo van f 1783,04, doordat het in goeden staat brengen der panden extra onkosten medebracht. De bedongen periodieke aflossingen op de leeningen kwamen in het algemeen regelmatig binnen. In enkele gevallen, in totaal voor niet meer dan 5 der periodieke aflossingen, werd aan debiteuren vrijstelling van aflossing verleend. Winst. De in het afgeloopen jaar behaalde winst bedraagt zonder de renten van de Reservekas en de Extra Reserve en zonder aftrek van de koersverliezen op de effecten f 569.291,71. Het nadeelig saldo van agio en disagio bij plaatsing en inkoop van pandbrieven ad f 19.061,81 werd als gewoonlijk op de Reserve voor Koersverschillen afgeboekt. Reserves. De gewijzigde Statuten geven aan de vergadering van aandeelhouders telken jare de beslissing, of de renten van de Reservekas en Extra Reserve gevoegd zullen worden bij de Reservekas of bij de Speciale Reserve. Wij stellen U voor dit jaar de renten ad f 180.241,65 te voegen bij de Speciale Reserve. Op de effecten der Reserves hebben wij in het afgeloopen jaar na aftrek van de winst door uitloting een koersverlies van f 52-820,85 geleden. Zij zijn opgenomen naar den beurskoers van 29 December 1933. De fondsen boven pari zijn op 100 gewaardeerd. Wanneer U ons voorstel tot verdeeling der winst aanneemt, zullen de Reserves in totaal met f 285.279,42 worden vermeerderd en gebracht op f 5.104.494,34. Winschoter Hypotheekbank. Op 31 December stond van deze Instelling nog f 43.550,aan hypotheken uit en f 4600,aan pandbrieven. In één geval hebben wij het onderpand van een leening moeten executeeren. Onze vordering aan hoofdsom, renten en kosten bleek volledig gedekt te zijn.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1933 | | pagina 9