DRIE EN VEERTIGSTE BOEKJAAR. 5 Ter voldoening aan art. 43 der Statuten hebben wij de eer U ons jaarverslag over 1933 aan te bieden. Zooais U uit de volgende gegevens zal blijken, kunnen wij met de resultaten tevreden zijn. Commissarissen. In de algemeene vergadering gehouden 6 Maart 1933 zijn door U tot Commissarissen herkozen de Heeren Mr. Dr. I. A. van Royen, G. A. W. VAN Lanschot en Mr. H. E. OviNG, terwijl in de vacature van wijlen den Heer I. I. Vriesendorp van Renesse werd voorzien door de benoeming van den Heer Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk, Commissaris der Koningin in de provincie Drenthe. Aan de beurt van aftreding zijn thans de Heeren Dr. E. van Welderen Baron Rengers, Mr. J. Heres Diddens en J. H. Groeneveld. In het afgeloopen jaar hadden de Heeren Mr. H. E. OviNG, Dr. E. van Welderen Baron Rengers en Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge zitting in de Commissie van Toezicht. Statutenwijziging. Ter voldoening aan de nieuwe wet op de Naamlooze Vennootschappen brachten wij dit jaar de daarvoor noodige wijzigingen in de Statuten, waarvoor 2 buitengewone algemeene ver* gaderingen van aandeelhouders werden gehouden en wel op 3 Augustus en 4 September. Op het ontwerp werd de ministeriëele verklaring van geen bezwaar verleend den 16 December, terwijl de notariëele akte ten overstaan van Notaris Jhr. A. J. B. Verheyen op 22 December d. a. v. werd verleden. Met dit jaarverslag w5rdt aan de aandeelhouders een exemplaar van de gewijzigde Statuten toegezonden, terwijl deze ten kantore der Bank verder gratis verkrijgbaar zijn. A andeelenkapitaal. In 1933 werden 280 aandeelen overgeschreven, waardoor het aantal aandeelhouders met 23 toenam. De aandeelen werden in het afgeloopen jaar verhandeld tegen koersen van 140 tot 195 Geen aandeelhouder bezit meer dan 50 niet volgestorte aandeelen. Pandbrieven. In het eerste gedeelte van het jaar gaven wij geen pandbrieven uit. Tijdelijk werden 4 pandbrieven tegen een koers van 99 beschikbaar gesteld, doch doordat de rentestand steeg, werd hiermede spoedig opgehouden. Van 20 April tot 7 November stelden wij 4^2 pandbrieven verkrijgbaar tegen koersen van 99 tot ÏOO1^ Na 7 November werd de uitgifte gestaakt, omdat wij te veel geld in kas kregen, waarvoor geen geschikt emplooi te vinden was. De ons ten inkoop aangeboden pandbrieven van die soorten, welke niet door ons werden

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1933 | | pagina 7