7 Op bet einde van dit boekjaar zagen wij ons genoodzaakt over te gaan tot executie van een hypotheek gevestigd op een complex bestaande uit 2 winkelhuizen en het „Apollo Theater” te 's-Gravenhage. De veiling had plaats in Januari 1933 en ofschoon niet behoorend tot dit verslag, kunnen wij mededeelen, dat onze vordering aan hoofdsom, rente en kosten daarbij geheel gedekt bleek te zijn. Aan de koopster van de panden hebben wij een aanmerkelijk lagere hypotheek verstrekt. Winst. De in het afgeloopen jaar behaalde winst bedraagt f 619.303,96. Onder dit winstcijfer is begrepen een bedrag van f 74.223,79 als rente van de niet belegde reserves, welke vroeger direct bij de reserves werd gevoegd. De op de belegging van de reserves gekweekte rente werd direct bij de reserves geboekt. De koerswinst op ons effectenbezit gemaakt, vermeerderd met de winst door uitloting verkregen, werd bij de reserves gevoegd. Het nadeelig saldo van agio en disagio bij plaatsing en inkoop van pandbrieven ad f 44.284,28 werd als gewoonlijk op de Reserve voor Koersverschillen afgeboekt. Reserves. Op de effecten der reserves hebben wij in het afgeloopen jaar een koerswinst van f 335.430,92 behaald. Zij zijn opgenomen naar den beurskoers van 30 December 1932. De fondsen boven pari zijn op 100 gewaardeerd. Wanneer U ons voorstel tot verdeeling der winst aanneemt zullen de reserves in totaal met f 575.540,58 worden vermeerderd en gebracht op f 4.819.214,92. Winschoter Hypotheekbank. Op 31 December stond van deze instelling nog f 44.895,aan hypotheken uit en f 10.900,aan pandbrieven. In één geval hebben wij het onderpand van een leening moeten executeeren. De opbrengst bleek ruimschoots onze vordering aan hoofdsom, rente en kosten te dekken. Hierachter vindt U de Balans en Winst- en Verliesrekening per 31 December 1.1. afgedrukt. Wij stellen U voor het batig saldo ad f 24.771,94 over te brengen naar de Winst- en Verliesrekening over 1933. Controle. De Rijkspostspaarbank heeft haar contröle op ons bedrijf voortgezet. De voorgeschreven contröles door de Commissie van Toezicht op de kas, de pandbrieven in portefeuille en de royementen hadden evenals haar wekelijksche vergaderingen geregeld plaats. Door het accountantskantoor Joh. Doornbos is de geheele boekhouding gecontroleerd. Het resultaat vindt U hierachter af gedrukt. Aan al onze hypothecaire debiteuren zijn per 31 December 1931 saldobiljetten van hunne leeningen uitgereikt. Van de 4189 leeningen zijn op één na alle saldobiljetten door de debiteuren geteekend binnengekomen. De Balans en Winst- en Verliesrekening en de bij de wet voorgeschreven wettelijke toelichting, die wij hier laten volgen, hebben gedurende 14 dagen ten kantore der Bank ter inzage gelegen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1932 | | pagina 9