TWEE Elf VEERTIGSTE BOEKJAAR. Commissarissen. A andeelenkapitaal. Pandbrieven. - 5 Ter voldoening aan art. 43 der Statuten hebben wij de eer U ons jaarverslag over 1932 aan te bieden. Zeer tot ons leedwezen moeten wij dit verslag aanvangen met de mededeeling, dat wij in het afgeloopen jaar het overlijden te betreuren hadden van den Heer I. L Vriesendorp van Renesse, sinds 1898 Commissaris onzer instelling. Wij hebben in hem iemand verloren, die overal waar het hem mogelijk was, onze belangen behartigde. Zijn opgewekte persoonlijkheid zullen wij dankbaar blijven gedenken. Tot het voorzien in de ontstane vacature zullen wij U een voorstel doen. In de algemeene vergadering gehouden 29 Februari 1932 zijn door U tot Commissarissen herkozen de Heeren F. I. de Greve en Mr. Aug. Philips. Aan de beurt van aftreding zijn thans de Heeren Mr. Dr. I. A. van Royen, G. A. W. VAN Lanschot en Mr. H. E. Oving. In het afgeloopen jaar hadden de Heeren Mr. H. E. Oving, Dr. E. VAN Welderen Baron Rengers en Jhr. Mr. T. J. van Lddekinge zitting in de Commissie van Toezicht. In 1932 werden 273 aandeelen overgeschreven, waardoor het aantal aandeelhouders met 17 toenam. Geen aandeelhouder bezit meer dan 50 niet volgestorte aandeelen. In het eerste gedeelte van het jaar werden 5 pandbrieven uitgegeven en wel tegen de oploopende koersen van 97 tot ÏOO1^ Met den verkoop hiervan werd opgehouden op 13 September. Op 27 September werden 41/2% pandbrieven beschikbaar gesteld, eerst tegen 99 later tegen 99^2 Daar wij te veel geldmiddelen ontvingen, werd de uitgifte op 21 November gestaakt. De ons ten inkoop aangeboden pandbrieven, van die soorten, welke niet door ons werden uitgegeven, kochten wij allen in tegen beurskoers, de andere tegen een koers £/g% lager dan de koers van uitgifte. De jaarlijksche uitloting had voor het eerst in twee gedeelten plaats, die van de 5 en 41/2% pandbrieven rentende Maart-September op 18 Mei met betaalbaarstelling op 1 Juli subsidiair 1 December en de overige op 1 October met betaalbaarstelling op 2 Jan. d. a. v. De houders van uitgelote pandbrieven gaven wij evenals vorige jaren gelegenheid hunne

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1932 | | pagina 7