ACHT EN DERTIGSTE BOEKJAAR. 5 Ter voldoening aan art. 43 der Statuten hebben wij de eer U ons jaarverslag over 1928 aan te bieden. Zooais U uit de te verstrekken gegevens zal blijken, is het afgeloopen jaar voor onze Instelling weer zeer gunstig geweest. Commissarissen. In de algemeene vergadering gehouden 27 Februari 1928 zijn door U tot Commissarissen herkozen de Heeren I. I. Vriesendorp van Renesse, Dr. E. van Welderen Baron Rengers en Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge. Aan de beurt van aftreding zijn thans de Heeren Mr. Dr. I. A. van Royen, F. I. de Greve en Mr. Aug. Philips. In het afgeloopen jaar hadden de Heeren Mr. H. E. OviNG, Dr. E. van Welderen Baron Rengers en Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge zitting in de Commissie van Toezicht. A andeelenlcapitaal. Het geplaatste aandeelenkapitaal bedroeg bij den aanvang van het jaar f 3.250.000, Statutair was verhooging er van niet noodig, daar nog steeds ruim werd voldaan aan de voorschriften der statuten, omtrent de verhouding, welke moet bestaan tusschen het bedrag der uitstaande pandbrieven en dat van het kapitaal en de reserves. Wij meenden echter, dat ons geplaatst kapitaal langzamerhand te klein werd voor den omvang, dien het bedrijf heeft gekregen. In verband hiermede werd in Maart de inschrijving opengesteld op 750 aandeelen, waarop te storten 20%, tegen den koers van 275 met voorkeursrecht voor aandeelhouders. Van dit recht werd door allen gebruik gemaakt. De storting had plaats op 1 Juli. De nieuwe aandeelen ontvangen over dit boekjaar het halve dividend. Het bij deze emissie verkregen agio werd na aftrek der gemaakte onkosten bij de Extra Reserve gevoegd. Door deze aandeelenuitgifte en diverse overschrijvingen vermeerderde het aantal aandeel houders met 186 en was op 31 Dec. 1.1. 886. Geen aandeelhouder bezit meer dan 50 niet volgestorte aandeelen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1928 | | pagina 8