ZEVEN EN DERTIGSTE BOEKJAAR. - 5 Ter voldoening aan art. 43 der Statuten hebben wij de eer U ons jaarverslag over 1927 aan te bieden. Zooais U uit de te verstrekken gegevens zal blijken, is het afgeloopen jaar voor onze Instelling wederom zeer gunstig geweest. Personalia. In de algemeene vergadering, gehouden 28 Februari 1927, zijn door U tot Commissarissen herkozen de Heeren Mr. H. E. Oving, Mr. J. Heres Diddens en J. H. Groeneveld. Aan de beurt van aftreding zijn thans de Heeren I. I. Vriesendorp van Renesse, Dr. E. van Welderen Baron Rengers en Jhr. Mr. T. J. VAN Iddekinge. In het afgeloopen jaar hadden de Heeren Mr. H. E. Oving, Dr. E. van Welderen Baron Rengers en Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge zitting in de Commissie van Toezicht. Onzen oudsten Inspecteur, den Heer H. J. Goslinga, hebben wij met ingang van 1 Jan. 1928 op zijn verzoek eervol ontslag verleend en in het genot van pensioen gesteld. Gedurende ruim 20 jaren heeft hij in den buitendienst onze belangen met veel ijver, toewijding en nauw gezetheid behartigd, waarvoor wij hem zeer dankbaar zullen blijven. In zijn plaats werd aangesteld de Heer H. E. Wieringa, Bouwkundige te Groningen. Statutenwijziging. In de buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van 13 Juni 1927 werd besloten enkele wijzigingen in de Statuten onzer Vennootschap te brengen. De voornaamste daarvan betreft de vaststeUing van een leeftijd, waarop Directeuren en leden der Commissie van Toezicht hunne functie moeten neerleggen. De Koninklijke Bewilliging werd op het ontwerp verkregen den 10 November, de notariëele akte verleden den 23 November en in de Staatscourant van 22 December No. 249 opgenomen. Aandeelen. In 1927 werden 142 aandeelen overgeschreven, waardoor het aantal aandeelhouders met 27 toenam. Geen aandeelhouder bezit meer dan 50 niet volgestorte aandeelen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1927 | | pagina 8