DERTIGSTE BOEKJAAR. - 5 - Ter voldoening aan art. 43 der Statuten hebben wij de eer U ons jaarverslag over 1920 aan te bieden. Onze Instelling trof dit jaar een gevoelig verlies door het plotseling overlijden op 18 November 1.1. van den Heer Mr. R. P. Dorhout Mees, haren medeoprichter en oud- directeur en sinds 1 Januari 1920 lid der Commissie van Toezicht. Zijn beste krachten heeft hij aan de Bank gegeven. In zijn leven nam de Friesch- Groningsche Hypotheekbank een belangrijke plaats in, en wij zijn aan hém veel dank verschuldigd voor de energie, met welke hij tot haar bloei heeft medegewerkt. Wij hadden gehoopt nog lang van zijn rijke ervaring en scherpen zakenblik te mogen profiteeren, edoch hert heeft niet zoo mogen zijn. Commissarissen In de Algemeene Vergadering gehouden 1 Maart 1920 zijn door U tot Commis sarissen herkozen de Heeren Mr. Dr. I. A. van Rouen, G. A. W. van Lanschot en Mr. II. E. Oving, terwijl in de buitengewone algemeene vergadering den 8 November 1.1. gehouden, tot Commissarissen werden benoemd de Heeren Mr. J. Heres Diddens en J. H. Groeneveld, oud-directeuren der Winschoter Hypotheekbank. Aan de beurt van aftreding zijn thans de Heeren P. J. Vos, Dr. J. E. van Welderen baron Rengers en Mr. P. B. J. Reeling Brouwer, die allen herkiesbaar zijn. Over het afgeloopen jaar hadden de Heeren Vos, Dorhout Mees en Reeling Brouwer zitting in de Commissie van Toezicht, terwijl na het overlijden van den Heer Dorhout Mees, de vergaderingen geregeld werden bij gewoond door het plaatsvervan gend lid den Heer Oving. Overname der Winschoter Hypotheekbank. Algemeen ziet men de laatste jaren op zakengebied en in de financiëele bedrijven, waaronder ook het hypotheekbankwezen, in het bijzonder, in steeds toenemende mate kleinere zaken door grootere overnemen. Geheel in deze lijn zijn in de eerste helft van dit jaar tusschen de directie der Winschoter Hypotheekbank en ons besprekingen gevoerd, die tot resultaat hadden, dat wij het over de voorwaarden der overname eens werden en na daarop de goedkeuring der beide College’s van Commissarissen te hebben verkregen, is het voorstel tot over name der Winschoter Hypotheekbank door onze Instelling, aan de aandeelhouders der eerstgenoemde Bank voorgelegd, en in de vergadering van aandeelhouders op 18 Sept. 1.1. met bijna algemeene stemmen aangenomen. In deze vergadering trad het Bestuur der Bank in zijn geheel af en werden benoemd resp. als Directie en Commissarissen, de Directie en Commissarissen onzer Instelling, de laatsten aangevuld met de Heeren Mr. J. Heres Diddens en J. H. Groeneveld. De aandeelen der Winschoter Hypotheekbank, waarop evenals op de onze 20 o/0 is gestort, zijn omgeruild tegen aandeelen onzer Instelling, in de verhouding van 2 tot 1, zoodat dus in ruil voor 2 aandeelen der Winschoter Hypotheekbank, 1 aandeel Friesch- Groningsche Hypotheekbank werd verkregen. Van die aandeelhouders die aan betaling

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1920 | | pagina 7