Commissarissen prae-advies over een en ander zullen geven aan de algemeene vergadering van aandeelhouders. Het belang van het personeel bij den bloei der zaak werd verhoogd, doordat de winst- verdeeling aldus werd gewijzigd, dat jaarlijks 5% van de winst, waarover de tantièmes worden berekend, aan het gezamenlijk personeel wordt uitgekeerd. In verschillende artikelen werden nog eenige redactieverbeteringen aangebracht. In de buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders, 26 September gehouden, werd het voorstel tot Statutenwijziging met algemeene stemmen aangenomen. De Koninklijke bewilliging werd op het ontwerp verkregen den 12 December, de notariëele acte den 19en d.a.v. verleden en in de Staatscourant van 9 en 10 Januari 1920 no. 6 geplaatst. Aandeelen. De groote pandbrieven verkoop der laatstp jaren was de oorzaak, dat wij tot een uitbreiding van ons geplaatst aandeelenkapitaal moesten overgaan. Art. 59 der Statuten houdt nl. in, dat de uit te geven pandbrieven het tienvoud van het geplaatst aandeelenkapitaal en de reserves niet mogen overtreffen» En waar wij deze limiet begonnen te naderen, werd in de tweede helft van het jaar besloten f 500,000.— aandeelen uit te geven, waardoor het geplaatst aandeelenkapitaal op 3 millioen zou worden gebracht. In verband met de groote emissies, die aan de markt waren en de bedenkingen, die er juist te dien tijde tegen niet volgestorte aandeelen in sommige finantiëele bladen werden aangevoerd, werd besloten de emissiekoers te bepalen op slechts 200 met recht van voor keur voor aandeelhouders. Dat deze emissiekoers ook door het publiek voor laag werd gehouden, bleek, toen de prijs der claims aan de Amsterdamsche Beurs door de groote vraag van f 15.tot f 30. opliep. Waar voor een nieuw aandeel 5‘claims benoodigd waren, kwamen de nieuwe aandeelen den meesten inschrijvers te staan op een koers van 270 tot 280 °/o, zijnde ongeveer de koers, waarvoor onze aandeelen in de laatste maanden werden verhandeld. Wij kunnen het niet andérs dan als een blijk van het groote vertrouwen in onze instelling beschouwen, dat, ondanks de 'daarvoor ongunstige tijden, de emissie zoo schitte rend slaagde. Yan de oude aandeelen werden in het afgeloopen jaar 88 overgeschreven, waardoor het aantal houders van oude aandeelen met 10 toenam. Geen aandeelhouder bezit meer dan 50 niet volgestorte aandeelen. Pandbrieven. De verkoop van onze 40/0, 41/2 °/o en 5% pandbrieven bedroeg in het afgeloopen jaar f 3,940,700.—. De 5 0/0 werden verkocht tegen koersen van 101% tot 100%, de 4l/2°/o tegen koersen van 96% tot 93% en de 4% tegen koersen van 88% tot 85%%. De 3%% pand brieven werden niet uitgegeven, doch ingekocht tegen koersen van 80 tot 78 De totale inkoop (volgens vast systeem tegen een koers lager dan de koers van uitgifte op den dag van inkoop) heeft f 1,537,000.bedragen. De gewone jaarlijksche uitloting had 1 October plaats, waardoor de omloop verminderde met een bedrag van 323,000.Tot heden worden alleen die pandbrieven uitgeloot, waarvan de koers op 1 October beneden de 99 genoteerd staat, zoodat dit jaar daartoe behooren de 40/0, 4<% en 3%«/0. De 4% en 31/2% werden als gewoonlijk betaalbaar gesteld op 1 Januari, de 41/2% op den 1 Maart d.a.v., dit in verband met de verschijndagen der coupons» De nummers der in de vorige jaren uitgelote, nog niet ter verzilvering of ter verwisseling aangeboden, pandbrieven vindt U hierachter vermeld.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1919 | | pagina 9