ACHT EN TWINTIGSTE BOEKJAAR. Commissarissen. Aandeelen. Pandbrieven. 5 Ter voldoening aan artikel 43 der Statuten hebben wij de eer U ons jaarverslag over 1918 aan te bieden. In de algemeene vergadering, gehouden 4 Maart 1918, zijn door U tot Commissarissen herkozen de Heeren P. J. Vos, Mr. J. A. Tellegen en Dr. J. E. VAN Welderen Baron Rengers, en is tylr. H. E. Oving, Fabrikant, te Groningen, gekozen tot Commissaris. Mr. Oving heeft het commissariaat aanvaard evenals zijne benoeming tot plaatsvervangend lid der Commissie van Toezicht. Thans ?ijn volgens den rooster aan de beurt van aftreding de Heeren f. I. Vriesendorp van Renesse, F. I. de Greve en Mr. Aug. Philips, die allen herkiesbaar zijn. Over het afgeloopen jaar hadden de Heeren Vos, Tellegen en De Greve zitting in de Commissie van Toezicht. In 1918 werden 46 aandeelen overgeschreven, waardoor het aantal aandeelhouders met 2 toenam. Geen aandeelhouder bezit meer dan 50 niet-volgestorte aandeelen. De verkoop van onze 4, 41/2 en 5 0/0 pandbrieven bedroeg in het afgeloopen jaar f 3,457,500; 31/2 °/o pandbrieven werden niet uitgegeven. Daar groote levensverzekering-, scheepvaart- en andere maatschappijen, welke pand brieven voor hare reserves en pensioenfondsen koopen, er op gesteld zijn een fonds te bezitten, waarop geen koersverlies behoeft te worden geleden, creëerden wij een millioen 41/2 pandbrieven, slechts verkrijgbaar in series van 50,000.—, met jaarlijksche uitloting van 4 o/0 in elke serie. Deze pandbrieven worden door ons niet als de andere teruggekocht. De totale inkoop (volgens vast systeem tegen een koers 1/2% lager dan den koers van uitgifte op den dag van inkoop) heeft f 1,535,100.bedragen. De gewone jaarlijksche uitloting had 1 October plaats, waardoor de omloop verminderde met f 225.000.Tot heden worden alleen die pandbrieven uitgeloot, waarvan de koers beneden de 99 genoteerd staat. Wanneer de koersen van onze 41/2 en 5 pandbrieven aanleiding mochten geven, dat ook van deze stukken wordt uitgeloot, zullen (leze betaalbaar worden gesteld op 1 Maart d.a.v. op welken datum ook de coupons vervallen. De nummers der uitgelote, nog niet ter verzilvering of ter verwisseling aangeboden pandbrieven, vindt U hierachter vermeld.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1918 | | pagina 7