7 Ter gelegenheid van het vijf en twintig jarig bestaan der Bank is aan de beambten pensioen toegezegd. Aanvankelijk is aan een huishoudelijke regeling de voorkeur gegeven, doch thans hebben wij deze zaak reglementair vastgelegd. De Rijkspostspaarbank heeft hare controle op ons bedrijf voortgezet. De voorgeschreven controles door de Commissie van Toezicht, op de kas, op de pand brieven in portefeuille en de roiementen, hadden evenals hare wekelijksche vergaderingen geregeld plaats. Vanwege het Accountantskantoor van de heeren J. Doornbos en J. Schaapstal te Groningen is de geheele boekhouding gecontroleerd. Het resultaat van deze controle vindt gij hierachter afgedrukt. De Balans en de Winst- en Verliesrekening, die hierachter zijn opgenomen, hebben, na door ons voorloopig te zijn goedgekeurd, gedurende 14 dagen ten kantore der Bank ter inzage gelegen. Na afschrijving van f 5408.63 op de Balanswaarde der kantoorgebouwen te Groningen en Amsterdam en na storting van f 10,000.in het te stichten pensioenfonds, bedraagt de winst f 225,143.685. Wij stellen voor dit Winstsaldo zoo te verdeelen dat 20 0/0 dividend wordt uitgekeerd en het saldo, na aftrek van f 6676.60 voor de Rijksinkomstenbelasting, ad f 32,032.46 bij de Extra Reserve te voegen. De Dividendbewijzen le Serie No. 27, 2e Serie No. 19, 3e Serie No. 14 en 4e Serie No. 6 zullen dan van heden af betaalbaar zijn met f 40.per stuk. P. J. VOS, President-Commissaris. P. B. J. REELING BROUWER, Secretaris. i 1

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1917 | | pagina 9