Gedurende het afgeloopen tijdperk zijn wij er voortdurend op uit geweest om aan onze pandbrieven een zoo goed mogelijken naam te verzekeren. Ons systeem van inkoop (tegen een koers t^0/o lager dan den op dien dag geldenden koers van uitgifte) maakt dit fonds tot een der gemakkelijkst te realiseeren waarden. Voor hen die zich plotseling van hunne pandbrieven moeten ontdoen is dit een niet te onderschatten voordeel. Alleen waren wij, tengevolge van de groote zenuwachtigheid van het publiek bij het uitbreken van den oorlog, gedurende enkele weken in 1914, genoodzaakt niet alleen den verkoop, maar ook den inkoop stop te zetten. Verder zijn wij 1 October 1913 begonnen met eene jaarlijksche uitloting van 1 o/0 van het uitstaand bedrag onzer pandbrieven, welker koersen beneden de 99 °/o staan, een maatregel die, naar wij van verschillende zijden vernemen, zeer wordt gewaardeerd. Het is zeker waard hier vermeld te worden, dat de Bank in deze 25 jaren op slechts 9 posten verlies heeft geleden, tot een gezamenlijk bedrag van f 13,608.34, te meer wanneer men in aanmerking neemt dat gedurende dit tijdperk 3987 leeningen tot een gezamenlijk bedrag van f 67,401,589.50 zijn afgesloten. De Heeren P. J. Vos, Mr. J. A. Tellegen en Dr. J. E. van Welderen Barpn Rengers, die aan de beurt van aftreding waren, werden door U in de algemeene vergadering van 1 Maart 1915 als commissarissen herkozen. Zij namen allen hunne herbenoeming aan. Thans treden volgens den rooster af de Heeren J. J. Vriesendorp van Renesse, F. I. de Greve en Mr. AüG. Philips, die herkiesbaar zijn. Straks zult gij in deze vacatures moeten voorzien. Het doet ons genoegen hier te kunnen verklaren, dat de moeilijke tijdsomstandigheden niet al te zeer onze zaken hebben gedrukt. Zooals wij reeds in ons vorig jaarverslag vermeldden, besloten wij, eensdeels omdat de Staat der Nederlanden in December 1914 qen 5 leening uitgaf, anderdeels omdat wij in staat waren hypotheken af te sluiten tegen eene hoogere rente dan voorheen, over te gaan tot de uitgifte van 5 pandbrieven. Deze stukken werden op 2 Januari 1915 pari verkrijgbaar gesteld. In de maand September d.a.v. werd besloten den verkoop te staken, daar geen hypo theken meer af te sluiten waren tegen eene rente die de uitgifte langer rechtvaardigde. De koers van verkoop was; intusschen, na aanvankelijk tot 99 o/0 te zijn gedaald, tot 102 o/0 gestegen. In ’t geheel zijn door ons voor een bedrag van f 1,084,300.5 pandbrieven verkocht, welke in de beursnoteeringen te Amsterdam en te Rotterdam zijn opgenomen. Onder verwijzing naar de op blz. 7 voorkomende specificatie vermelden wij hier, dat de geheele verkoop van pandbrieven ig d|t boekjaar f 1,828,200.— heeft bedragen, waartegenover een inkoop staat van f 836,600.—.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1915 | | pagina 8