3ÉN EN TWINTIGSTE BOEKJAAR, - t - Ter voldoening aan artikel 42 der statuten hebben wij. de eer U ons jaarverslag aan te bieden. In de algemeene vergadering van 4 Maart 1911 werden de heeren Jhr. Mr. O. Q. van Swinderen, Mr. Dr. I. A. van Royen en G. A. W. van Lanschot, die aan de beurt van aftreding waren, herkozen. Door de verkiezing van den heer Mr. Axjg. Philips, advocaat te Amsterdam, in uwe buitengewone vergadering van 23 December 1911 werd het College van Commissarissen weder voltallig. Volgens den rooster treden thans als commissaris af de heeren P. J. Vos, Mr. J. A. Tellegen en Dr. J. E. van Welderen baron Rengers, die herkiesbaar zijn. Straks zal U de gelegenheid worden gegeven om in deze vacatures te voorzien. Ten opzichte van ons bedrijf zij U in de eerste plaats vermeld, dat onze vroeger geuite verwachting omtrent den schadeloozen verkoop der ingekochte onderpanden te Amsterdam is vervuld. Deze toch zijn verkocht, om op 1 Mei a.s. te worden geleverd, voor een prijs die onze oorspronkelijke vordering met rente en kosten overtreft. Dit jaar hebben wij een verlies geleden groot ƒ6,417.44, door-den verkoop van twee perceelen die door den invloed van de drankwet en van de woningwet zeer in waarde waren gedaald. Gij vindt dit verlies op de Winst- en Verliesrekening afgeschreven. In plaats van den heer J. F. Eijrond, wiens gezondheid het geregeld verrichten onzer schattingen niet meer veroorloofde, hebben wij tot taxateur te Amsterdam benoemd den heer C. Wiegand Jr. makelaar aldaar. De inspectie onzer onderpanden wordt geregeld voortgezetterwijl nagenoeg alle taxatie- cijfers in overleg met onzen inspecteur, die ons bovendien de schattingen mondeling toelicht, worden vastgesteld.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1911 | | pagina 7