ZESTIENDE BOEKJAAR. Het verslag dat wijingevolge art. 42 der statutenU over het 16e boekjaar onzer bank thans aanbieden, moet tengevolge van verschillende gebeurtenissen, op ons bedrijf van invloed, uitvoeriger zijn dan dat over één der voorafgaande jaren was. Ten eerste is hier op zijn plaats een woord van hulde aan de nagedachtenis van onzen commissaris den heer J. Schilthuis U.G.ZN. Als lid van de Commissie van toezicht, heeft hij gedurende bijna 13 jaren zijne groote werkkracht en zijne rijpe ervaring steeds ten dienste onzer bank gesteld. Zijne levendige belangstelling in onze zaken is tot aan zijn dood onverflauwd blijven bestaan. De heer F. I. de Greve, bankier te Leeuwarden, is op den 3en December 1906 door U tot opvolger van dezen verdienstelijken commissaris gekozen en heeft deze benoeming aanvaard. In Uwe vergadering van 17 Maart 1906 werden de heeren P. J. Vos, Jhr. Mr. W. C. G. van Eijsinga en Mr. J. A. Tellegen door U herkozen, die allen hunne herbenoe ming aannamen. Thans treden volgens den rooster af de heeren I. I. Vriesendorp I.zn. J. H. A. A. Kalff en F. I. DE Greve. In deze vacatures zal door U straks moeten worden voorzien. Hoewel de gevolgen der bekende feitendie twee hypotheekbanken in Holland gevestigd in moeilijkheden brachten, ook op den gang onzer zaken van invloed waren, werd het vertrouwen in onze pandbrieven vooral dat van de houders in Friesland en Groningen geen oogenblik ge schokt. De hooge rentestandaard heeft ons meer geschaad. Deze omstandigheden in aanmerking genomen achten wij eene vermeerdering onzer pandbrievencirculatie in 1906 mét f 943,000 een zeer bevredigend resultaat. Wij vertrouwen dan ook dat, zoodra de rentestandaard weer normaal zal zijn, ook onze pandbrieven weer tegen den gewonen koers zullen worden geplaatst. Voornamelijk met het oog op onze eventueele aansluiting bij de Rijkspostspaarbank wordt eene wijziging onzer statuten voorbereid, waaromtrent de voorstellen U binnenkort zullen bereiken. Nu het geldbeleggend publiek aan de controle van een accountant meer en meer waarde gaat hechten, zal daarbij omtrent diens aanstelling en de regeling van diens taak een voorstel worden gedaan.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1906 | | pagina 5