1-5 Grondslagen Algemeen Friesland Bank N.V. is gevestigd te Leeuwarden. De geconsoli deerde jaarrekening van Friesland Bank N.V. over het boekjaar 2006 omvat de vennootschap en haar dochterondernemingen (tezamen de ‘Groep’) en het belang van de Groep in geassoci eerde deelnemingen en entiteiten waarover gezamenlijk de zeggenschap wordt uitgeoefend. De Raad van Bestuur heeft op 5 april 2007 de jaarrekening opgemaakt. De datum van de vast stelling van de jaarrekening in de algemene vergadering van aandeelhouders is 26 april 2007. Het samenstellen van de jaarrekening vereist dat de leiding van de vennootschap oordelen vormt en schattingen en veronder stellingen doet die invloed hebben op de posten van de balans, de winst- en verliesrekening en de toelichting. Ondanks het feit dat deze schattingen gebaseerd zijn op de meest actuele kennis van lopende zaken en acties, kan de werkelijkheid uiteindelijk afwijken van de gemaakte schattingen. De schattingen en onderliggende veronderstellingen worden voortdurend beoor deeld. Herzieningen van schattingen worden opgenomen in de periode waarin de schatting wordt herzien indien de herziening alleen voor die periode gevolgen heeft, of in de periode van herziening en toekomstige perioden indien de herziening gevolgen heeft voor zowel de verslagperiode als toekomstige perioden. De leiding van de vennootschap heeft met het Audit Com pliance Committee gesproken over de ontwikkeling en keuze van, en informatieverschaffing over essentiële grondslagen voor financiële verslaggeving en schattingen, alsook de toepassing van deze grondslagen en schattingen. De belangrijkste schattingen en taxaties hebben betrekking op bijzondere waardeverminderingen van kredieten en goodwill, de uitgangspunten voor de bepaling van de pensioen verplichtingen en de uitkomsten van lopende juridische procedures. De euro is voor Friesland Bank N.V. de functionele en de presen- tatievaluta. Alle bedragen in deze jaarrekening zijn afgerond op duizenden euro's, tenzij anders is vermeld. Overeenstemmingsverklaring grondslagen bij de opstelling van de jaarrekening Deze jaarrekening is opgesteld in overeenstemming met de International Financial Reporting Standards (IFRS) gepubliceerd door de International Accounting Standards Board (IASB) en voorzover aanvaard door de Europese Unie en de interpretaties van deze standaarden door het International Financial Reporting Interpretations Committee (IFRIC) van de IASB. De jaarrekening 2006 is conform de grondslagen van vorig jaar met uitzondering van de volgende onderwerpen: De Groep is de volgende nieuwe en amendementen op IFRS en IFRIC-interpretaties vanaf 1 januari 2006 gaan toepassen. Toepassing van deze aangepaste standaarden en interpretaties heeft geen effect gehad op de financiële cijfers van de Groep, maar heeft wel aanleiding gegeven tot additionele toelich tingen. IAS19 amendement Personeelsbeloningen; IAS 39 amendement Financiële instrumenten: opname en waardering; IFRIC 4 vaststellen of een overeenkomst een lease bevat; IFRIC 5 rechten op belangen welke ontstaan door ontman- telings-, restauratie- en milieurehabilitatiefondsen; IFRIC 6 schulden welke ontstaan door het participeren in een specifieke markt - afval van elektrische en elektro nische installaties. De belangrijkste effecten van de vorenstaande wijzigingen zijn: IAS 79 Personeelsbeloningen Per 1 januari 2006 heeft de Groep de amendementen op IAS 19 toegepast. Als gevolg hiervan zijn extra toelichtingen opgeno men inzake trends in de bezittingen en schulden in de toege zegde pensioenplannen en de veronderstellingen die ten grond slag liggen aan de kosten van de pensioenplannen. Deze toepassing heeft niet geleid tot opname en waarderingsaan- passingen in de cijfers, aangezien de Groep er voor gekozen heeft actuariële winsten en verliezen via de corridorbenadering te verwerken. FRIESLAND BANK 2006

Jaarverslagen Friesland Bank | 2006 | | pagina 92