Bericht van de Raad van Commissarissen Bericht van de Raad van Commissarissen aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders Hierbij bieden wij u aan de jaarrekening 2006 van Friesland Bank N.V. zoals deze door de Raad van Bestuur is opgemaakt en waarmee onze Raad kan instemmen. Conform het bepaalde in artikel 24 van de statuten is de jaarrekening door Ernst Young Accountants gecontroleerd en van een goedkeurende verklaring voorzien. Wij stellen u voor om de jaarrekening 2006 vast te stellen zoals deze is vermeld in het jaarverslag 2006 van de vennootschap. Tevens stellen wij u voor het dividend over 2006 overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur te bepalen op 71.747.000 en de resterende nettowinst ad 35.124.000 toe te voegen aan de reserves van de vennootschap. In het verslagjaar kwam de Raad van Commissarissen negenmaal in vergadering bijeen. Tijdens de bijeenkomsten werd aandacht besteed aan de ontwikkeling van balans en resultaten van het bankbedrijf, het risicobeleid en -beheer alsmede de beheersing van kredietrisico’s. Het implementatieproces betreffende de nieuwe strategie van Friesland Bank N.V. kwam in het verslagjaar uitgebreid aan de orde. Op dit terrein is het afgelopen jaar aanzienlijke voortgang geboekt. Voorts is veel aandacht besteed aan de geformuleerde ICT- strategie van de bank voor de komende jaren. De jaarrekening, het accountantsrapport en de managementletter zijn besproken in aanwezigheid van de externe accountant. Het ondernemingsbudget voor 2007 is geaccordeerd. De Raad heeft besloten tot de uitbreiding van de Raad van Bestuur van drie naar vijf bestuursleden. Inmiddels is mevrouw drs. E.H.M.M. Krijnsen RA per 1 januari 2007 benoemd tot vierde lid van het bestuur. Met de Ondernemingsraad of een vertegenwoordiging daarvan heeft de Raad in het afgelopen jaar consultatief overleg gevoerd over een veelheid van zaken, waaronder de in 2006 in gang gezette herstructureringsoperatie “Overstag”, alsmede de strategische heroriëntatie. De Raad van Commissarissen heeft in enkele vergaderingen, zonder de aanwezigheid van de Raad van Bestuur, onder meer het eigen functioneren en dat van de Raad van Bestuur geëvalueerd. Het Credit Committee kwam viermaal in vergadering bijeen, het Audit en Compliance Committee zesmaal. De Remuneratie- en Benoemingscommissie heeft zich in meerdere bijeenkomsten gebogen over de beloningsstructuur van de Raad van Commissarissen en de Raad van Bestuur alsmede de invulling van de nieuwe posities in de Raad van Bestuur. Nadere bijzonderheden omtrent het beloningspakket van de Raad van Bestuur, alsmede van de Raad van Commissarissen in 2006 zijn opgenomen in de toelichting op de jaarrekening op de pagina’s 63,64 en 65. Naar het oordeel van de Raad van Commissarissen werden gedurende het verslagjaar alle commissarissen als onafhankelijk beschouwd. In het verslagjaar was geen sprake van transacties waarbij tegenstrijdige belangen van commissarissen speelden. De samenstelling van de Raad van Commissarissen bleef in 2006 ongewijzigd. FRIESLAND BANK 2006

Jaarverslagen Friesland Bank | 2006 | | pagina 74