bijvoorbeeld rekening moeten blijven houden met maatschappelijke veranderingen. Zo ontstaat er bijvoorbeeld steeds meer een claimcultuur naar Amerikaans voorbeeld, en, bij de Vierdaagse in Nijmegen, bleek dat ook het Openbaar Ministerie kritisch kijkt naar de organisatie als er iets gebeurd. Geldt bij de organisatie van de Elfstedentocht ook het adagium: ‘willen is kunnen’? “Ja, zeker. Als je weet wat je wilt, en je er zelf in gelooft, dan kun je ook met een organisatie ontzettend veel bereiken. Vooral wanneer het lukt om enthousiasme over te brengen op een groep, of het nu rayonhoofden of fietsers zijn, kun je ongelooflijk veel. Want als dat enthousiasme er is, dan komt de wil er, en dan kun je enorm veel bereiken.” Henk Kroes, voorzitter Vereniging Friesland Bank en voorzitter Vereniging "De Friesche Elf Steden Simmer 2000 Henk Kroes was ook bestuurslid van Simmer 2000, het evenement om Friezen uit het buitenland in het jaar 2000 terug te halen naar Friesland, en de band met hen te ver stevigen. “Ik werd onmiddellijk gegrepen door die doelstelling, namelijk geëmigreerde Friezen terug te halen en hen het moderne Friesland te laten zien. Dat was een beperkte doelstelling. Maar het mooie was dat deze de vrijwilligers alle ruimte bood om het creatief in te vullen. Wat ik echt heel belangrijk vind, bij de Elfstedentocht, de fietstochten of Simmer 2000 is datje als organisatie mensen handvaten moet geven om zelf in te vullen en eigen creativiteit te stimuleren. Dan ontstaat de wil, bij iedereen, om de zaak tot een goed einde te brengen.” Vereniging Friesland Bank Henk Kroes is voorzitter van de Vereniging Friesland Bank. Deze is aandeelhouder van alle aandelen van de Friesland Bank Groep. De leden van deze vereniging hebben zelf geen aandelen. “Ook bij Friesland Bank geldt: ‘willen is kunnen’,” zegt Kroes. “Zo werd er afgesproken dat we ons best zouden doen een A-rating te krijgen. En dat is dankzij een enorme inzet en enthousiasme gelukt.” Kroes zet zich waar mogelijk in voor zijn geliefde provincie. En daarom ook voor Friesland Bank. “Dit is één van de laatste grote zelfstandige ondernemingen die echt met het hoofdkantoor gevestigd zijn in Friesland. Ik werk er graag aan mee om er voor te zorgen dat dat ook zo blijft!,” aldus Henk Kroes. INTERVIEW HENK KROES

Jaarverslagen Friesland Bank | 2006 | | pagina 53