Cultuur en sport “Wil je van je droom naar de daad, dan zul je praktische bezwaren moeten over winnen. Als mens, maar zeker ook als organisatie." De mooie winstcijfers zorgen voor een solide balans die Friesland Bank in staat stelt zich ais zelfstandige bancaire dienstverlener van Friese komaf verder te ontwikkelen. Daarnaast biedt de geboekte winst ruimte om uiting te geven aan maatschappelijke ver antwoordelijkheden en bij te dragen aan initiatieven op maatschappelijk, sportief en cul tureel gebied. In het sponsorbeleid van Friesland Bank wordt Fryslin royaal ‘bediend’. De bank ondersteunde in 2006 wederom de Koninklijke Nederlandse Kaats Bond, SC Heerenveen en Cambuur Leeuwarden. Daarnaast bleef Friesland Bank nauw verbonden met culturele instellingen als Tryater, Stadsschouwburg De Harmonie, het Fries Museum en Museum Belvédère Oranjewoud. In 2006 was Friesland Bank bovendien significant zichtbaar als hoofdsponsor van het mega waterevenement Friesland Vaart en sponsorde de bank talloze andere initiatieven. Buiten Friesland focust de bank met haar sponsoracti viteiten vooral op culturele en sportieve activiteiten in de verschillende werkgebieden. De bank als schatbewaarder Met de aanstelling van een eigen Conservator Kunstcollectie geeft Friesland Bank aan serieus werk te willen maken van het beheer en de uitstalling van de kunstwerken die in de loop van de bestaansgeschiedenis van de bank zijn verzameld. Willem Cramer, voorzit ter van de Raad van Bestuur: “We willen met zorg verder bouwen aan een authentieke Friese collectie die de identiteit van onze organisatie reflecteert en tegelijkertijd recht doet aan de moderne tijd waarin we leven. Bovendien gaan we ons er sterk voor maken dat de collectie voor iedereen zichtbaar is.” Een bijzondere gebeurtenis voor Friesland Bank als ‘collectioneur’ is de aankoop geweest, begin 2006, van een topwerk van Jacobus Sibrandi Mancadan (1602-1680), die wordt gerekend tot de grootste Friese landschapschil ders. Binnen het kunstbeleid heeft ook het initiatief ‘Kunst onder de Koepel’ zich boven verwachting goed ontwikkeld. Cramer: “Elk kwartaal stellen we werk tentoon van een kun stenaar die in zijn expressie een zekere verbondenheid met het noorden weet vast te leg gen. De belangstelling is overweldigend. Ik ben daar bijzonder trots op.” Aan de voet van de Opstalboom Even trots is Willem Cramer op een stijlvol evenement dat in 2006 voor het eerst plaats vond in de schitterende, historische ambiance van Oranjewoud: het eerste ‘Friesland Bank OpstalsTreffen’, gehouden en voortaan te houden op ‘derde pinksterdag’. Met dit bijzon dere treffen grijpt Friesland Bank terug op een eeuwenoude traditie, waarbij afgevaardig den uit alle windstreken van het toen nog ‘grote Friese rijk’ kort na Pinksteren bijeen kwa men bij de ‘Opstalboom’ (bij Aurich in Oost-Friesland) om recht te spreken, geschillen bij te leggen en de ‘Friese Vrijheid’ te vieren. Ruim vierhonderd gasten woonden het relatie- evenement bij en namen onder meer kennis van een boeiend betoog van historicus/schrij ver/gastspreker Geert Mak over de ambities die het noorden naar zijn overtuiging wel of juist niet dient te koesteren. Cramer: “Het was een sterke wens van ons om een terug kerend evenement neer te zetten en daarmee enerzijds de band van de bank met haar omgeving uit te dragen en anderzijds een maatschappelijk platform te creëren voor frank en vrije meningsvorming over de toekomst van het noorden. Wat mij betreft draagt deze hergeboorte van een eeuwenoude Friese traditie het motto van Friesland Bank, ‘willen is kunnen’, klip en klaar uit.” RAAD VAN BESTUUR

Jaarverslagen Friesland Bank | 2006 | | pagina 21