Er is een beperkt aantal procedures tegen Friesland Bank N.V. aanhangig. Op grond van de thans beschikbare informatie en gesterkt door adviezen van de betrokken juridische adviseurs is de Raad van Bestuur van mening dat niet te verwachten valt dat de uitkomst van die procedures van wezenlijke nadelige invloed zal zijn op de vermogenspositie van Friesland Bank N.V.. Voor een deel zijn voor deze procedures voorzieningen gevormd. De verplichtingen uit hoofde van langlopende huur- en leasecontracten (met name huur van panden en operationele autoleasecontracten) bedroegen per einde van het boekjaar: - korter dan één jaar 2,1 miljoen (2005: 2,1 miljoen) - van één tot vijfjaar 3,5 miljoen (2005: 5,5 miljoen) - langer dan vijfjaar 0,0 miljoen (2005: 0,1 miljoen) In het boekjaar is inzake langlopende huur- en leasecontracten ten laste van het resultaat gekomen 3,1 miljoen (2005: 2,6 miljoen). In het boekjaar is Friesland Bank geen verplichtingen aangegaan ten behoeve van investeringen in materiële vaste activa. 47. Zekerheidsstellingen In verband met zekerheidsstellingen ten behoeve van bepaalde passiva en voor buiten de balans opgenomen voorwaardelijke schulden, alsmede in het kader van transacties op de financiële markten, staan bepaalde activa niet ter vrije beschikking. Dit betreft kasmiddelen 69,4 miljoen) en overige financiële activa 323’9 miljoen). 48. Verhoudingen met verbonden partijen In beperkte mate vinden -tegen marktconforme tarieven- reguliere bancaire transacties, zoals kredietverlening en betalingsverkeer, plaats met verbonden partijen. Bankiers Bankiers debet Kredieten credit Van Lanschot Kempen Co N.V. Private equity belangen Friesland Bank Holding Er zijn geen voorzieningen voor oninbaarheid gevormd. In het resultaat is 0,9 miljoen opgenomen aan rentebaten en provisies en 0,2 miljoen aan lasten inzake verbonden partijen. Binnen de Groep worden de Raad van Bestuur en Raad van Commissarissen als key-management aangemerkt, aangezien zij het operationele en financiële beleid bepalen. 4.650 60 •3.0UU 12.124 Raad van Bestuur De arbeidsvoorwaarden van de leden van de Raad van Bestuur worden vastgesteld door de Raad van Commissarissen op advies van de Remuneratiecommissie. De leden van de Raad van Bestuur komen naast hun basissalaris in aanmerking voor een bonus. Dit is een prestatiegebonden bonus die afhankelijk is van de bereikte doelstellingen. Het pensioengevend salaris van de leden van de Raad van Bestuur is gelijk aan 116% van het salaris. De pensioenleeftijd is in 2006 gewijzigd van 60 of Toever trouwde middelen 992 4.605 JAARREKENING

Jaarverslagen Friesland Bank | 2006 | | pagina 131