Directie Eastborn Slaapsystemen ziet jongensdroom in vervulling gaan Eastborn Slaapsystemen, gevestigd in Vroomshoop, is een bijzondere onderneming met een bijzondere opvolgingshistorie. Via een geslaagde management- buy-out, draagt Wim Samsen (r) de onderneming geleidelijk over aan twee ‘oudgedienden’: Henk van Dijk (I), Technisch Directeur, en Hans de Jongste (m), Algemeen Directeur. In 2006 vindt de laatste tranche plaats en hebben zij samen alle aandelen in hun bezit. Het raamwerk dat voor de overdracht werd opgetuigd, is voor een groot deel bedacht door Berto Janssen, rayondirecteur van Friesland Bank Enschede, sinds 2004 de huisbankier van het ‘droombedrijf De eigenaar van de Amsterdamse matrassenfabriek ‘Het Oosten’ zag in 1959 in Vroomshoop goede bestaansmogelijkheden voor één van zijn zoons. Hij kocht een matrassenfabriek die een wat sluimerend bestaan leidde en noemde de zaak Eastborn Slaap systemen. Met een handigheidje in de aandelenconstructie anticipeerde hij op de toekomst. De onderneming zou nooit zonder slag of stoot in vreemde handen kunnen overgaan, waarmee de continuïteit voor de regio verzekerd was. Het is een aansprekend detail, want ook de opvolger, de heer Wim Samsen, heeft zich bewust geweerd tegen een ‘koude overname’. Na een 13-jarig dienstverband bij Eastborn nam Samsen het bedrijf in 1987 in twee etappes over. Eastborn Slaapsystemen groeide onder zijn bezielende leiding uit tot kwaliteitsonderneming met een goede merkreputatie. Via een vast dealernetwerk vindt het ‘slaapcomfort uit Vrooms hoop’ zijn weg naar het hogere consumentensegment in Nederland en België. Daarnaast levert de fabriek rechtstreeks aan hotels en rederijen die cruiseschepen exploiteren. Eastborn maakt innovatieve combinaties, afgestemd op het betere slapen. Gezondheidsaspecten en persoonlijke slaapeigen- schappen staan in het ontwerp centraal. Op de winkelvloer verleidt Eastborn de consument met exclusieve slaapkamer- ambiances. In 2005 is de onderneming erin geslaagd om tegen 46 FRIESLAND BANK 2005

Jaarverslagen Friesland Bank | 2005 | | pagina 50