Bericht van de Raad van Commissarissen Bericht van de Raad van Commissarissen aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders Hierbij bieden wij u aan de jaarrekening 2004 van Friesland Bank N.V. zoals deze door de Raad van Bestuur is opgemaakt en waarmee onze Raad kan instemmen. Conform het bepaalde in artikel 24 van de statuten is deze jaarrekening door Ernst Young Accountants gecontroleerd en van een goedkeurende verklaring voorzien. Wij stellen u voor om de jaarrekening 2004 vast te stellen zoals deze is vermeld in het jaarverslag 2004 van de vennootschap. Tevens stellen wij u voor het dividend over 2004 overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur te bepalen op 38.351.000 Euro en de resterende nettowinst ad 33.962.000 Euro toe te voegen aan reserves van de vennootschap. In het verslagjaar kwam de Raad van Commissarissen achtmaal in vergadering bijeen. Tijdens de bijeenkomsten werd aandacht besteed aan de ontwikkeling van balans en resultaten, de beoordeling van prognoses en begrotingen en de strategie en commerciële ontwikkelingen van de bank, waaronder de ontwikkeling van de kredietverlening. Daarnaast waren het bancaire risicobeleid en -beheer, alsmede de beheersing van kredietrisico’s onderwerp van bespreking. Ook liet de Raad zich informeren over de ontwikkeling van het Particuliere Bedrijf, het Zakelijke Bedrijf, het Participatiebedrijf en de bancaire deelnemingen. Voorts is speciale aandacht besteed aan de follow up van het eerder genomen besluit tot vernieuwing van het bancaire systeem door middel van de aankoop van het pakket Globus. De invoering van dit pakket zal zeer grote gevolgen hebben voor de ‘operations’ van de bank, met name ten aanzien van de verhoging van de dienstverlening aan de cliënten. Met de Ondernemingsraad of een vertegenwoordiging daarvan heeft de Raad in het afgelopen jaar consultatief overleg gevoerd over een veelheid van zaken, waaronder aspecten verband houdend met de invoering van het nieuwe bancaire systeem, de voordracht van een opvolger van de bestuursvoorzitter en nieuw te benoemen commissarissen. De Raad heeft zich beraden op de vraag welke aanpassingen in de ondernemingsstructuur en het toezicht gewenst zijn in het licht van de code Tabaksblat. Het voorlopige standpunt van de Raad is dat majeure wijzigingen daarin op dit moment niet noodzakelijk zijn. Met het bestuur van de aandeelhouder, de Vereniging Friesland Bank, is overleg gevoerd over de continuering van de bestaande structuur. Geconstateerd werd dat de opvattingen van het Verenigingsbestuur, de Raad van Commissarissen en de Raad van Bestuur dienaangaande volledig overeenstemmen. Tevens heeft de Raad zich gebogen over de juridische aspecten van de nieuwe structuurwetgeving voor vennootschappen. De Raad heeft zich intensief beziggehouden met de invulling van de Raad van Bestuur. Een driehoofdige Raad van Bestuur is sinds 1 juli 2004 een feit. De Raad van Bestuur bestaat vanaf die datum uit de heren T. Branbergen, mr. drs. A. Offringa en A. Vlaskamp. Op 1 december 2004 is de heer drs. W.F.C. Cramer benoemd tot lid van het bestuur. Hij zal de heer mr. drs. A. Offringa opvolgen in april 2005 wanneer deze de bank zal verlaten. De Raad van Commissarissen heeft grote waardering voor de heer Offringa, voorzitter van de Raad van Bestuur, die 27 jaar, waarvan 15 jaar als bestuurder, bij Friesland Bank heeft gewerkt. Onder zijn leiding heeft de bank een opvallende groei doorgemaakt, gepaard gaande met uitstekende financiële prestaties. H

Jaarverslagen Friesland Bank | 2004 | | pagina 22