Preadvies Preadvies van de Aan de aandeelhouder Raad van Commissarissen Hierbij bieden wij u aan de jaarrekening 2002 van Friesland Bank N.V., zoals deze door de Raad van Bestuur is opgemaakt en door onze Raad is goedgekeurd. Conform het bepaalde in artikel 24 van de statuten is deze jaarrekening door Ernst Young Accountants gecontroleerd. Wij stellen u voor de jaarrekening 2002 vast te stellen overeenkomstig de voorgelegde stukken en aan de leden van de Raad van Bestuur en de leden van de Raad van Commissarissen decharge te verlenen. Voorts stellen wij u voor het dividend over 2002 overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur te bepalen op 4.834.000 en de resterende nettowinst toe te voegen aan reserves van de vennootschap. In het verslagjaar kwam de Raad van Commissarissen achtmaal in vergadering bijeen. Tijdens de bijeenkomsten werd aandacht besteed aan de ontwikkeling van balans en resultaten, de beoordeling van prognoses en begrotingen, en de strategie en commerciële ontwikkelingen van de bank, waaronder de ontwikkeling van de kredietverlening. Daarnaast was het bancaire risicobeleid en -beheer, waaronder de beheersing van kredietrisico’s, onderwerp van bespreking. Voorts is speciale aandacht besteed aan het besluit tot vernieuwing van de bancaire ICT-structuur middels de aankoop van het pakket Globus en de gevolgen ervan voor cliënten, personeel en organisatie. De Raad van Commissarissen heeft in enkele vergaderingen, zonder aanwezigheid van de Raad van Bestuur, haar functioneren en dat van de Raad van Bestuur geëvalueerd. Het Credit Committee kwam viermaal in vergadering bijeen, het Audit- en Compliance Committee eveneens viermaal. De jaarrekening, het accountantsrapport en de managementletter zijn besproken in aanwezigheid van de externe accountant. De Renumeratiecommissie heeft zich in meerdere bijeenkomsten gebogen over de beloningsstructuur van de Raad van Commissarissen en de Raad van Bestuur. Per einde van het jaar trad de heer mr. E.C. Lekkerkerker terug uit de Raad van Bestuur. Prof. drs. K. Wezeman en drs. H. Visser zijn voor een nieuwe periode herbenoemd als lid van de Raad van Commissarissen. De Raad spreekt zijn erkentelijkheid uit jegens de Raad van Bestuur en de medewerkers van de bank voor de door hen getoonde inzet en de uitstekende resultaten die bereikt zijn onder niet eenvoudige marktomstandigheden. Leeuwarden, 20 maart 2003 Raad van Commissarissen: H.J. Bierma, voorzitter P. Miedema, vice-voorzitter J. de Vries, secretaris mr. J.H. Lesterhuis prof. drs. K. Wezeman J. Keijzer drs. H. Visser H

Jaarverslagen Friesland Bank | 2002 | | pagina 20