Profiel Profiel van de bank Credit ratings Producten en diensten Friesland Bank N.V., in 1913 opgericht als bank voor de Friese zuivelindustrie, is een onafhankelijke middelgrote bank met Noord- en Oost-Nederland als haar werkgebied. De bank richt zich op particulieren, bedrijven en instellingen. De Friesland Bank is relatiegericht, slagvaardig en creatief. Het dienstenpakket van de bank is volledig en up-to-date. Het stelt haar in staat haar relaties met maatwerk te bedienen bij alle voorkomende financiële vraagstukken. De strategie van de bank is er op gericht vanuit een blijvende zelfstandigheid haar marktpositie als toonaangevende regionale bank verder uit te bouwen. De aandelen van Friesland Bank N.V. worden via Friesland Bank Holding N.V. gehouden door de Vereniging Friesland Bank te Leeuwarden. De vereniging heeft tot doel het instandhouden van de Friesland Bank als bankinstelling met een eigen identiteit en cultuur. De bank heeft 37 kantoorvestigingen, waaronder rayonkantoren in Leeuwarden, Heerenveen, Drachten, Groningen, Assen, Alkmaar, Zwolle en Enschede. Met een balanstotaal van 7 miljard is de Friesland Bank in grootte de zevende algemene bank van Nederland. Moody’s Investors Service Fitch Ratings Long-term A3 A Short-term P-i Fi Betaalrekeningen, spaar- en beleggingsproducten Effectendiensten en vermogensbeheer Hypotheken en overige financieringen Assurantiediensten Ondernemingsfinanciering Binnenlands en buitenlands betalingsverkeer Treasuryproducten en derivaten Corporate finance Risicodragend vermogen Zakelijke verzekeringen 7 FRIESLAND BANK JAARVERSLAG 2002

Jaarverslagen Friesland Bank | 2002 | | pagina 13