Toelichting op het geconsolideerd kasstroomoverzicht (x i.ooo) 2001 2000 Waardeveranderingen van financiële vaste activa 4.538 Hieronder worden opgenomen de waardeveranderingen inzake de beleggings portefeuilles rentedragende waardepapieren en aandelen, alsmede participaties. Toevoeging fonds voor algemene bankrisico’s Hieronder wordt verantwoord de (bruto)toevoeging aan het fonds voor algemene bankrisico's. Belastingen bedrijfsresultaat 853 Hieronder wordt opgenomen de belastinglast berekend over het bedrijfsresultaat. De relatief lage belastingdruk is het gevolg van het feit dat een aanzienlijk deel van de baten onder de deelnemingsvrijstelling valt. Buitengewone baten 56.633 De buitengewone bate is het gevolg van de verkoop van het belang in Kempen Co N.V., respectievelijk Alpinvest N.V. Buitengewone lasten Dit betreffen (in 2000) buitengewone lasten als gevolg van Focus 2002 en de nieuw bouw te Leeuwarden. Belastingen buitengewoon resultaat Hieronder wordt opgenomen de belastingdruk berekend over de buitengewone baten en lasten. Belang van derden Hieronder wordt opgenomen het aandeel van derden in het resultaat van groeps maatschappijen. Het kasstroomoverzicht geeft inzicht in de herkomst van de liquide middelen, die gedurende het jaar ter beschikking zijn gekomen en de wijze waarop deze middelen zijn aangewend. Er wordt onderscheid gemaakt in kasstromen uit operationele, investerings- en financierings activiteiten. Als liquide middelen worden aangemerkt kasmiddelen, onmiddellijk opeisbare tegoeden bij De Nederlandsche Bank N.V. en het saldo van onmiddellijk opeisbare vorderingen op en onmiddellijk opeisbare schulden aan bankiers. Samengestelde transacties worden gesaldeerd opgenomen. 55 3.491 2.799 16.541 10.000 -3.500 381 FRIESLAND BANK JAARVERSLAG 2001

Jaarverslagen Friesland Bank | 2001 | | pagina 61