Het Bedrijfsresultaat nä belastingen daalde met 7% tot 44,3 miljoen. De lage belastingdruk ad 0,9 miljoen hangt samen met het feit dat een groot deel van de baten wordt genoten onder de deelnemingsvrijstelling in de vennootschapsbelasting. In het verslagjaar werd een buitengewone bate ad 56,6 miljoen genoten uit de verkoop van ons belang in de investmentbank Kempen Co, vanwege de overname door de Dexia-groep. Met inbegrip van het buitengewoon resultaat kwam de nettowinst uit op 101,0 miljoen, een stijging met 77% ten opzichte van 2000. financiële kengetallen Het rendement op het eigen vermogen liep exclusief het buitengewoon resultaat terug van 14,3% naar 11,1% met name door het gecombineerde effect van een licht gedaalde nettowinst en een sterk gestegen eigen vermogen. Inclusief buitengewoon resultaat steeg het rendement van 17,4% naar 25,2%. Over de laatste jaren bezien acht de bank de ontwikkeling van het overall rendement zeer bevredigend, met name als men de zeer sterke vermogenspositie van de bank in aanmerking neemt. Aan het eind van 2001 bedroeg de BIS-ratio voor kernkapitaal 11,9%, ver uitgaande boven de minimumeis van 4%; de BIS-ratio voor totaal vermogen kwam uit op 12,6%. De efficiencyratio verslechterde licht tot 61,1%. vooruitzichten De economische vooruitzichten voor het werkgebied van de bank zijn gematigd. Een echte recessie lijkt niet in zicht, maar de hoge groeicijfers van de jaren 1999 en 2000 worden niet meer gehaald. De woningmarkt lijkt zich enigszins te ontspannen en het beleggingsklimaat blijft internationaal zeer onzeker. Onder deze omstandigheden verwacht de bank voor het lopend jaar een gematigde groei, waarbij zij haar marktpositie op een aantal gebieden verder zal kunnen verbeteren. Samenhangend daarmee zullen rente- en aanverwante baten kunnen blijven toenemen, terwijl de provisie-inkomsten uit met name effecten onder druk zullen blijven staan. Bij een zeer beheerste kostenontwikkeling verwachten wij een duidelijke toename van het resultaat uit normale bedrijfsuitoefening. Leeuwarden, 20 maart 2002 Raad van Bestuur: mr. drs. A. Offringa, voorzitter T. Branbergen mr. E.C. Lekkerkerker 26

Jaarverslagen Friesland Bank | 2001 | | pagina 32