Preadvies Preadvies van de Raad van Commissarissen Hierbij bieden wij u aan de jaarrekening 2001 van Friesland Bank N.V., zoals deze door de Raad van Bestuur is opgemaakt en door onze Raad is goedgekeurd. Conform het bepaalde in artikel 24 van de statuten is deze jaarrekening door Ernst Young Accountants gecontroleerd. Wij stellen u voor de jaarrekening 2001 vast te stellen overeenkomstig de voorgelegde stukken. Deze vaststelling strekt tot decharge van de leden van de Raad van Bestuur en de leden van de Raad van Commissarissen. Voorts stellen wij u voor het dividend over 2001 overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur te bepalen op 4.834.000 en de resterende nettowinst toe te voegen aan de reserves van de vennootschap. In het verslagjaar kwam de Raad van Commissarissen achtmaal in vergadering bijeen. Tijdens de bijeenkomsten werd aandacht besteed aan de ontwikkeling van balans en resultaten, de beoordeling van prognoses en begrotingen, en de strategie en commerciële ontwikkeling van de bank. Daarnaast was het bancaire risicobeleid en -beheer, waaronder de beheersing van kredietrisico’s onderwerp van bespreking. Het Credit Committee kwam viermaal in vergadering bijeen, het Audit- en Compliance Committee eveneens viermaal. Voorts is stilgestaan bij de informatievoorziening, de herinrichting van de kantorenorganisatie en de problematiek rond de invoering van de chartale euro. De jaarrekening, het accountantsrapport en de managementletter zijn besproken in aanwezigheid van de externe accountant. De heer ir. H. Kroes is per 31 december 2001 teruggetreden als lid van de Raad van Commissarissen in verband met zijn benoeming tot voorzitter van de Vereniging Friesland Bank. De Raad is hem veel dank verschuldigd voor hetgeen hij gedurende zijn lidmaatschap van de Raad en in vorige toezichthoudende functies voor de bank heeft betekend. Per 3 augustus 2001 is tot lid van de Raad van Commissarissen benoemd de heer drs. H. Visser te Bosch en Duin. Per einde van het jaar is de heer mr. G.J.M. Delfos teruggetreden als lid van de Raad van Bestuur in verband met vervroegde pensionering. Voor hetgeen hij voor de bank gedurende zijn io-jarig bestuurslidmaatschap heeft gedaan, is de Raad hem zeer erkentelijk. De Raad spreekt zijn grote waardering uit jegens de Raad van Bestuur en de medewerkers van de bank voor de door hen getoonde inzet en de uitstekende resultaten die bereikt zijn onder niet eenvoudige marktomstandigheden. Leeuwarden, 20 maart 2002 Raad van Commissarissen: H.J. Bierma, voorzitter P. Miedema, vice-voorzitter J. de Vries, secretaris mr. J.H. Lesterhuis prof. drs. K. Wezeman J. Keijzer drs. H. Visser 14

Jaarverslagen Friesland Bank | 2001 | | pagina 20