Toelichting Inleiding Deze jaarrekening is opgesteld in overeenstemming met de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek, Boek 2, Titel 9, het Besluit jaarrekening banken, het Besluit modellen jaarrekening alsmede de aanbevelingen van De Nederlandsche Bank N.V. betreffende de jaarrekening van banken als bedoeld in artikel 415 Boek 2 BW. De jaarrekening van Friesland Bank N.V. is gedeponeerd bij het Handelsregister, gehouden bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leeuwarden. Grondslagen voor de consolidatie In de geconsolideerde jaarrekening zijn de cijfers begrepen van Friesland Bank N.V. geconsolideerd met haar directe en indirecte deelnemingen in groepsmaatschappijen, waaronder Friesland Bank Assurantiën B.V., Friesland Bank Securities N.V., Friesland Bank Investments B.V., Friesland Bank Participaties B.V., Friese Participatie Maatschappij B.V. en Aecum B.V. Grondslagen voor de waardering Algemeen De activa en passiva zijn gewaardeerd tegen de nominale waarde, tenzij hierna of in de toelichting bij de desbetreffende balanspost anders is vermeld. De lopende interest op vorderingen en schulden is, voorzover bij de toelichting op de desbetreffende post niet anders is medegedeeld, opgenomen onder Overlopende activa dan wel Overlopende passiva. Vreemde valuta De activa en passiva in vreemde valuta en de - ter dekking van het valutarisico - afgesloten termijncontrac ten worden in guldens omgerekend tegen de contante koersen per balansdatum. De resultaten uit dezen hoofde worden in de winst- en verliesrekening verantwoord onder het Resultaat uit financiële transacties. Bankiers en kredieten De vorderingen opgenomen onder de posten Bankiers en Kredieten worden gewaardeerd op het nominale bedrag, onder aftrek van noodzakelijk geachte waardeverminderingen. Rentedragende waardepapieren De beleggingsportefeuille rentedragende waardepapieren omvat alle rentedragende waardepapieren die tot de vaste activa behoren en beleidsmatig bestemd zijn om als een belegging te worden aangehouden. Rentedragende waardepapieren die tot de beleggingsportefeuille behoren, worden gewaardeerd tegen aflossingswaarde minus een waardevermindering in geval van verminderde volwaardigheid. Het verschil met de verkrijgingsprijs dat het karakter van interest heeft (het agio en disagio), wordt in evenredigheid met de resterende looptijd als rentebate c.q. negatieve rentebate verantwoord. Voor zover rentedragende waardepapieren die tot de beleggingsportefeuille behoren worden verkocht, worden de resultaten geactiveerd dan wel gepassiveerd en, rekening houdende met de gewogen gemiddelde looptijd van de beleggingsportefeuille, in de winst- en verliesrekening als rente, naar gelang van toepassing

Jaarverslagen Friesland Bank | 2000 | | pagina 45