21 Ondernemingsraad Het afgelopen jaar is wederom frequent overleg gevoerd met de Ondérnemingsraad, met name over de vele veranderingen die de Friesland Bank-organisatie doormaakt. In het bijzonder is veel aandacht besteed aan de noodzaak en gevolgen van de aanpassingen in de opzet en werkwijze van de kantorenorganisatie. Daarnaast stonden onder meer op de agenda het ICT-beleid van de bank en de plannen tot nieuwbouw op de hoofdkantoorlocatie te Leeuwarden. Voorts heeft de Ondernemingsraad advies uitgebracht aangaande de benoeming van een nieuw lid van de Raad van Bestuur. De Ondernemingsraad heeft bij herhaling onder tijdsdruk haar adviezen moeten uitbrengen en de Raad van Bestuur is mede daarom de Ondernemingsraad erkentelijk voor haar pragmatische en constructieve wijze van werken. Medewerkers De medewerkers van de bank zijn op allerlei posities in de organisatie ook in het verslagjaar geconfronteerd met veel veranderingen of met voorbereidingen tot veranderingen. Deze veranderingen hebben deels te maken met de marktomstandigheden en de wijze waarop de bankrelatie zijn zaken wenst te doen, deels ook met het ambitieniveau van de bank. Zoals eerder gezegd is permanente dynamiek ook voor de Friesland Bank kenmerkend geworden. Hiermee wordt veel gevraagd van de flexibiliteit en het uithoudingsvermogen van de medewerkers. Daartegenover staat dat de bank een boeiende en stimulerende werkomgeving biedt, waar het directe verband tussen eigen inspanning en het resultaat voor de bank zeer zichtbaar is. Daarbij bevordert het bestuur van de bank korte en informele communicatie, die ieder de mogelijkheid bieden direct te participeren in de ontwikkeling van de onderneming. In het afgelopen jaar zijn daartoe onder meer plenaire bijeenkomsten gehouden met alle medewerkers waar intensief werd gesproken over de bank, haar strategie en haar cliënten. De bank dankt al haar medewerkers voor hun inzet en betrokkenheid. Mutaties Raad van Bestuur De Raad van Commissarissen heeft aan de heer mr. G.J.M. Delfos op zijn verzoek ontslag verleend per 1 januari 2002 in het kader van een vervroegde pensionering. In verband hiermede heeft de Raad per 1 juni 2001 tot lid van de Raad van Bestuur benoemd de heer T. Branbergen te Groningen. Leeuwarden, 21 maart 2001 Raad van Bestuur, mr drs. A. Offringa, voorzitter, mr G.J.M. Delfos, mr E.C. Lekkerkerker Friesland Bank Jaarverslag 2000

Jaarverslagen Friesland Bank | 2000 | | pagina 35