Pre-advies van de Raad van Commissarissen aan de aandeelhouder Hierbij bieden wij u aan de jaarrekening 2000 van Friesland Bank N. V., zoals deze door de Raad van Bestuur is opgemaakt en door onze Raad is goedgekeurd. Conform het bepaalde in artikel 24 van de statuten is deze jaarrekening door Ernst 8c Young Accountants gecontroleerd. Wij stellen u voor de jaarrekening 2000 vast te stellen overeenkomstig de voorgelegde stukken. Deze vaststelling strekt tot decharge van de leden van de Raad van Bestuur en de leden van de Raad van Commissarissen. Voorts stellen wij u voor het dividend over 2000 overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur te bepalen op f 10.651.793 en de resterende nettowinst toe te voegen aan de reserves van de vennootschap. In het verslagjaar kwam de Raad van Commissarissen zevenmaal in vergadering bijeen. Tijdens de bijeenkomsten werd aandacht besteed aan de ontwikkeling van balans en resultaten, de beoordeling van prognoses en begrotingen, en de strategie en commerciële ontwikkeling van de bank, waaronder de ontwikkeling van de kredietverlening. Daarnaast was het bancaire risicobeleid en -beheer, waaronder de beheersing van kredietrisico s onderwerp van bespreking. Het Credit Committee kwam vijfmaal in vergadering bijeen, het Audit- en Compliance Committee viermaal. Voorts is stilgestaan bij de informatievoorziening, herinrichting kantorenorganisatie en de problematiek rond de invoering van de chartale euro. De jaarrekening, het accountantsrapport en de managementletter zijn besproken in aanwezigheid van de externe accountant. De heer G. de Jong is per 22 maart 2000 teruggetreden als lid van de Raad van Commissarissen in verband met het bereiken van de statutaire leeftijdsgrens. De Raad is hem dank verschuldigd voor hetgeen hij gedurende zijn lidmaatschap van de Raad en zijn rechtsvoorgangers voor de bank heeft betekend. In de vacature is benoemd de heer J. Keijzer te Amsterdam. De Raad van Commissarissen heeft aan de heer mr G.J.M. Delfos op zijn verzoek ontslag verleend per 1 januari 2002 in het kader van een vervroegde pensionering. In verband hiermee heeft de Raad in zijn vergadering van 1 februari 2001 tot lid van de Raad van Bestuur benoemd de heer T. Branbergen te Groningen. De heer Branbergen zal per 1 juni 2001 in functie treden. De Raad spreekt haar waardering uit jegens de Raad van Bestuur en de medewerkers van de bank voor de door hen getoonde inzet en het bereikte resultaat. Leeuwarden, 21 maart 2001 Raad van Commissarissen, H.J. Bierma, voorzitter Friesland Bank Jaarverslag 2000 9

Jaarverslagen Friesland Bank | 2000 | | pagina 20