21 Sociaal Statuut Met de vakbonden werd in 1999 overeenstemming bereikt over een Sociaal Statuut. In deze overeenkomst is vastgelegd hoe de bank bij organisatorische aanpassingen in haar structuur en/of wijze van werken om zal gaan met de belangen van de daarbij betrokken medewerkers. Het Sociaal Statuut, dat een geldigheidsduur heeft van 3 jaar, maakt het mogelijk de sociale gevolgen van veranderingen, die zich binnen de Friesland Bank organisatie steeds frequenter voordoen, consistent te benaderen. Daarmee is het niet langer nodig per keer een sociaal plan te ontwikkelen. Een en ander komt de slagvaardigheid van de organisatie zeer ten goede. Ondernemingsraad Het afgelopen jaar is frequent overleg gevoerd met de Ondernemingsraad over een grote verscheidenheid aan onderwerpen. In het bijzonder werd aandacht besteed aan organisatieaanpassingen en de samenvoegingen in het Friese kantorennet. De Raad, die vanaf 25 maart 1999 in een nieuwe samenstelling bijeenkwam, heeft zich bij het overleg voortdurend constructief en pragmatisch opgesteld. De bank is de Ondernemingsraad daarvoor erkentelijk. Medewerkers Het verslagjaar kenmerkte zich opnieuw door grote druk, onder meer vanwege de groei van de onderneming, de aanpassingen in het kantorennet, de overgang op de euro en de millenniumovergang. Permanente dynamiek is een kenmerk geworden van veel organisaties, zo ook van de Friesland Bank. Het voortdurende commitment van al haar medewerkers is een noodzakelijke voorwaarde voor een blijvend succesvolle bedrijfsontwikkeling. Ook het afgelopen jaar is gebleken dat de bank op haar medewerkers kan rekenen. Daarbij komt steeds weer naar voren dat een effectieve communicatie, van boven naar beneden, maar ook vice versa, de basis moet zijn voor een gezond en productief werkklimaat. De bank dankt al haar medewerkers voor hun inzet en betrokkenheid in het afgelopen jaar. Benoeming bestuurder De Raad van Commissarissen heeft per 1 april 2000 tot lid van de Raad van Bestuur benoemd de heer mr. E.C. Lekkerkerker. Leeuwarden, 15 maart 2000 Raad van Bestuur Mr. drs. A. Offringa, voorzitter Mr. G.J.M. Delfos Friesland Bank Jaarverslag 1999

Jaarverslagen Friesland Bank | 1999 | | pagina 33