17 inmiddels een aanmerkelijke expertise in deze beleggingsvormen ontwikkeld, en zal haar actieve beleid voortzetten. De belangstelling voor vermogensbeheer is sterk groeiend, en zeer wel verklaarbaar vanuit de wens om in tijden van hoge koersniveaus en complexe markten het beheer van beleggingsportefeuilles in handen te stellen van solide en evenwichtige professionele beheerders, die handelen vanuit een gedegen lange termijn visie. De bank verwacht dat de interesse voor vermogensbeheer de komende jaren zal blijven groeien. Daarom zal de bank in samenwerking met Friesland Bank Securities een gespecialiseerde eenheid daarvoor oprichten onder de naam Friesland Bank Capital Management. Onze dienstverlening aan particulieren met een hoog inkomen of substantieel vermogen is in het verslagjaar verder uitgebouwd. Hoewel de bank zich richt op een breed particulier marktsegment, acht zij het van groot belang dat deze gespecialiseerde dienstverlening, die onder de naam Private Banking overigens te pas en te onpas in de markt wordt aangeboden, met het vereiste kwaliteitsniveau beschikbaar is voor degenen die zich thuis voelen bij de stijl en cultuur van de Friesland Bank. Het particuliere bedrijf van onze verzekeringsintermediair Friesland Bank Assurantiën vertoonde in de levensverzekeringsactiviteiten een sterke groei door het aanbieden van moderne, op flexibiliteit gerichte producten. Samen met het eigen pensioenbureau worden klantenwensen vertaald in verzekeringsoplossingen die rekening houden met alle fiscale en beleggingsmogelijkheden. De via de kantoren van de bank aangeboden schadeverzekeringen zullen in de loop van dit jaar worden gecombineerd in een voor de relaties aantrekkelijke pakketvorm. Overigens richt Friesland Bank Assurantiën zich naast haar standaard productenrange steeds meer op maatwerkoplossingen dn bijzondere verzekeringsvormen. Het zakelijk bedrijf De Noordelijke economie ontwikkelde zich het afgelopen jaar uitgesproken positief. Daarbij speelde het gunstige macro-economische beeld uiteraard een zeer belangrijke rol. Geleidelijk wordt ook duidelijk dat de traditionele achterstand van het Noorden bij overig Nederland op het punt van de werkloosheidsontwikkeling kleiner wordt, en dat de meer perifere figging van het Noorden resulteert in een aantal zeer positieve kenmerken van het vestigingsklimaat. Met name in de provincies Friesland en Drenthe is een verhoogd effect hiervan op de regionale economie evident. Voor de Friesland Bank zijn deze ontwikkelingen vanzelfsprekend van groot belang. Haar bankbedrijf moet mede stoelen op een gezonde zakefijke sector. Het laat zich aanzien dat de bank bij de uitbouw van haar zakelijk bedrijf zeer goed kan inspelen op de opbloei van het bedrijfsleven in de Noordelijke economie. Het gebruik van professionele systemen voor elektronisch betalingsverkeer en cashmanagement neemt nog voortdurend toe, niet alleen bij de grote multinationaal werkende ondernemingen, maar ook bij het Friesland Bank Jaarverslag 1998

Jaarverslagen Friesland Bank | 1998 | | pagina 23