Pre-advies van de Raad van Commissarissen aan de aandeelhouder Hierbij bieden wij u aan de jaarrekening 1998 van Friesland Bank N. V., zoals deze door de Raad van Bestuur is opgemaakt en door onze Raad is goedgekeurd. Conform het bepaalde in artikel 24 van de statuten is deze jaarrekening door Moret Ernst Young Accountants gecontroleerd. Wij stellen u voor de jaarrekening 1998 vast te stellen overeenkomstig de voorgelegde stukken. Deze vaststelling strekt tot decharge van de leden van de Raad van Bestuur en de leden van de Raad van Commissarissen. Voorts stellen wij u voor het dividend over 1998 overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur te bepalen op f 4.552.500 en de resterende nettowinst toe te voegen aan de reserves van de vennootschap. In de jaarvergadering van 15 april 1998 is de heer Ir. R Danz teruggetreden als lid van de Raad van Commissarissen in verband met het bereiken van de statutaire leeftijdsgrens. De Raad is hem dank verschuldigd voor hetgeen hij gedurende zijn lidmaatschap van de Raad en zijn rechtsvoorgangers voor de bank heeft betekend. Per 1 juli 1998 nam de heer drs. L. Hilarides afscheid als lid van de Raad van Bestuur, wegens vervroegde uittreding. De Raad van Commissarissen is hem veel dank verschuldigd voor de wijze waarop hij zich gedurende een reeks van jaren heeft ingezet voor de bank en zijn rechtsvoorgangers. Per 1 december 1998 trad de heer Mr. W. D. A. M. Kemperink op eigen verzoek terug als lid van de Raad van Bestuur vanwege een ernstig conflict met de fiscale autoriteiten aangaande een kwestie waarbij hij in 1996 vanuit zijn vorige betrekking als belastingadviseur was betrokken. De Raad van Commissarissen spreekt haar dank uit aan de heer Kemperink voor hetgeen hij voor de bank heeft betekend. In het verslagjaar kwam de Raad van Commissarissen achtmaal in vergadering bijeen. Tijdens de bijeenkomsten werd aandacht besteed aan de ontwikkeling van balans en resultaten, de beoordeling van prognoses en begrotingen, en de commerciële ontwikkeling en strategie van de organisatie. Daarnaast was de ontwikkeling van de kredietverlening en de beheersing van de kredietrisico’s weerkerend onderwerp van bespreking. Voorts is stilgestaan bij de informatievoorziening en in het bijzonder de Euro- en jaar-2000 problematiek. De jaarrekening, het accountantsrapport en de managementletter zijn besproken in aanwezigheid van de externe accountant. Wij spreken onze waardering uit jegens de Raad van Bestuur en de medewerkers van de bank voor de door hen getoonde inzet en het bereikte resultaat. Leeuwarden, 17 maart 1999 Raad van Commissarissen: H.J. Bierma, voorzitter 9 Friesland Bank Jaarverslag 1998

Jaarverslagen Friesland Bank | 1998 | | pagina 12