Bronvermelding illustraties: Omslag: Deel van gebeeldhouwde 18de eeuwse lijst van een spiegel of schoorsteenstuk. Admiraliteitsembleem A.I.F. (Admiraliteit In Friesland). Gemeentemuseum Het Hannemahuis, Harlingen, (bruikleen Fries Museum, Leeuwarden). Op calco’s: Zeekaarten uit de “De Groote Nieuwe Vermeerderde Zee-atlas ofte Water-Werelt”, Johannes van Keulen te Amsterdam, 1695. Collectie Fries Scheepvaart Museum, Sneek. Pagina 2: Deel behangselschilderij, 2e helft 18de eeuw. Collectie Noordelijk Scheepvaartmuseum, Groningen. Pagina 4: Schilderij van vice-admiraal Enno Doedes Star, 1663. Noordelijk Scheepvaartmuseum, Groningen, (bruikleen Fries Museum, Leeuwarden). Glazen met wapen van de Admiraliteit In Friesland. Collectie Fries Museum, Leeuwarden. Commandostaf van Duco van Martena, 1604. Collectie Fries Museum, Leeuwarden. Pagina 8: Admiraliteitshuis te Dokkum. Deel plattegrond van Dokkum, J. Blaeu, circa 1650. Collectie Noordelijk Scheepvaartmuseum, Groningen. Tekening Admiraliteitshuis te Dokkum, J. Stellingwerf, 1722. Collectie Fries Museum, Leeuwarden. Schilderij linieschip Prins Frieso, omstreeks 1820. Collectie Fries Scheepvaart Museum, Sneek. Pagina 10: Gravure van luitenant-admiraal Tjerk Hiddes de Vries, A. Blotelingh, circa 1667. Collectie Fries Museum, Leeuwarden. Model van een linieschip, vervaardigd in 1752 volgens ontwerp van Schelte Hasselaar te Harlingen. Collectie Fries Scheepvaart Museum, Sneek. Pagina 26: Gravure van luitenant-admiraal Auke Stellingwerf, A. Blotelingh, 1667. Collectie Fries Museum, Leeuwarden. Model transportjacht, 1736. Collectie Fries Scheepvaart Museum, Sneek. Pagina 30: Model fregat Pallas. Collectie Fries Scheepvaart Museum, Sneek. Tekening Admiraliteitshuis te Harlingen, circa 1722, J. Stellingwerf. Collectie Fries Museum, Leeuwarden. Schilderij “Gericht op het gebouw Leeuwenburg”. Collectie Gemeentemuseum Het Hannemahuis, Harlingen. Natuurstenen fronton, circa 1730, afkomstig van het huis Leeuwenburg. Collectie Noordelijk Scheepvaartmuseum, Groningen. Gravure “Gericht op de Havenpoort te Harlingen”, J. Bulthuis, 1789. Collectie Fries Museum, Leeuwarden. Pagina 48: Schilderij van Jacobus Deketh (1726-1764), Rainieri Ducci, Livomo. Collectie Fries Scheepvaart Museum, Sneek. Model van het in 1770-1771 door Willem Lodewijk van Genth gebouwde transport- of statenjacht. Collectie Gemeentemuseum Het Hannemahuis, Harlingen. Bokaal met wapen van de Admiraliteit In Friesland. Collectie Fries Museum, Leeuwarden. Vlootbijbel van ds. Evert Pieterz Napjus, 1672. Collectie Fries Scheepvaart Museum, Sneek. Pagina 52: Gouache “Gericht op de Zuiderhaven te Harlingen”, Anonymus 1791. Collectie Gemeentemuseum Het Hannemahuis, Harlingen. Gebeeldhouwd wapenbord, Hermannus van Arnhem, circa 1670. Gemeentemuseum Het Hannemahuis, Harlingen, (bruikleen Fries Museum, Leeuwarden). Knipsel, voorstellende het in 1681 voor stadhouder Hendrik Casimir II gebouwde Statenjacht Kleyn Frisia. Collectie Maritiem Museum Prins Hendrik, Rotterdam. Gravure De Noorderhaven van Harlingen met raadhuis en het in 1770-1771 gebouwde transport- of statenjacht, 1786. Collectie Fries Scheepvaart Museum, Sneek. Het samenstellen van de fotocollage in dit jaarverslag is tot stand gekomen in samenwerking met het Fries Scheepvaart Museum te Sneek, het Fries Museum te Leeuwarden, Gemeentemuseum Het Hannemahuis te Harlingen, het Noordelijk Scheepvaartmuseum te Groningen, Streekmuseum Het Admiraliteitshuis te Dokkum en het Maritiem Museum Prins Hendrik te Rotterdam. Colofon: Ontwerp: B.V. De Handelsdrukkerij van 1874, R. R. van der Loos, Leeuwarden Fotografie: Fotografie Erik Hesmerg, Sneek Tekst illustraties: S. ten Hoeve, directeur Fries Scheepvaart Museum, Sneek Lithografie, prepress en press: B.V. De Handelsdrukkerij van 1874, Leeuwarden Productie: Friesland Bank, Leeuwarden

Jaarverslagen Friesland Bank | 1997 | | pagina 78