Verslag van de R a a d van Bestuur ïi Friesland Bank in 1997 Algemeen De Friesland Bank kan terugzien op een uitstekend jaar. Zowel de bedrijfsactiviteiten als het resultaat vertoonden een sterke groei. Het balanstotaal nam toe met bijna 18% tot f 8,5 miljard. Het brutobedrijfs- resultaat steeg met ruim 30% tot f 50,4 miljoen en de nettowinst kwam uit op f 40,8 miljoen, een toename van bijna 26%. De sterke groei van de bank in het verslagjaar vindt uiteraard zijn oorzaak mede in de onveranderd goede gang van zaken in de Nederlandse economie. De hypotheekmarkt vertoonde opnieuw een sterke toename, gestimuleerd door de in 1997 verder gedaalde rente. De binnenlandse bestedingen zijn sterk gegroeid, nu de consument groot vertrouwen heeft in de ontwikkeling van de economie. Daarvan profiteert nu het bedrijfsleven in de volle breedte en dit wordt weerspiegeld in een stijging van de kredietvraag. Voorts had de bank ook profijt van het wederom zeer gunstige klimaat op de financiële markten, allereerst via haar eigen sterk groeiende effectenbedrijf en daarnaast door haar bancaire deelnemingen. Ook de op regionale groei gerichte koers van de bank werpt haar vruchten af. Vijfjaren geleden besloot de bank haar werkgebied uit te breiden tot het gehele Noorden van Nederland. Daartoe werden kantoren geopend in Groningen en Alkmaar. Inmiddels blijkt de strategie tot uitbouw van de bank uitermate succesvol en zij zal de komende jaren met kracht worden voortgezet. In dit kader werd in september 1997 een nieuwe vestiging in Assen geopend, en de opening van meerdere kantoren wordt voorzien. Dankzij een zwaar accent op persoonlijke en snel toegankelijke dienstverlening vanuit een bankconcept, waarin niet de nadruk wordt gelegd op wereldwijde bankprestaties, maar op capabele regionale betrokken heid, kon de bank een aanzienlijke groei realiseren in het aantal particuliere en zakelijke cliënten. In het laatste kwartaal van 1997 raakte onze 60%-deelneming Bank BangerfPontier te Amsterdam verworven in maart 1997, betrokken bij de zogenaamde beursaffaire. In nauwe samenwerking met de betrokken autoriteiten heeft de bank op basis van een uitgebreid onderzoek haar betrokkenheid bij de effectenbank sterk vergroot. Daartoe is onder meer de naam gewijzigd in Friesland Bank Securities N.V.; ook heeft de bank haar deelneming verhoogd naar 82%. Mede dankzij een grote inzet van haar medewerkers en door snel en adequaat handelen van het bestuur, is bereikt dat thans weer het volledige vertrouwen van al haar institutionele en particuliere relaties wordt genoten. Per 1 januari 1999 wordt een begin gemaakt met de overgang naar de Europese muntunie. De Euro zal per deze datum onder meer in het girale en effectenverkeer zijn intrede doen naast de nationale valuta, waarna in de periode tot 1 juli 2002 de nationale munt zal worden uitgefaseerd. De invoering van de Friesland Bank Jaarverslag 1997

Jaarverslagen Friesland Bank | 1997 | | pagina 24