Pre-advies van de Raad van Commissarissen aan de aandeelhouder Hierbij bieden wij u aan de jaarrekening 1997 van Friesland Bank N. V., zoals deze door de Raad van Bestuur is opgemaakt. Conform het bepaalde in artikel 24 van de statuten is deze jaarrekening door Moret Ernst Young Accountants gecontroleerd. Wij stellen u voor de jaarrekening 1997 vast te stellen overeenkomstig de voorgelegde stukken. Deze goedkeuring strekt tot decharge van de leden van de Raad van Bestuur en de leden van de Raad van Commissarissen. Voorts stellen wij u voor het dividend over 1997 overeenkomstig het voorstel van de Raad van Bestuur te bepalen op f 4.552.500 en de resterende nettowinst toe te voegen aan de reserves van de vennootschap. In de jaarvergadering van 24 april 1997 zijn de heren J. D. Bierma, H. A. de Jong en mr. A. J. Woelders teruggetreden als lid van de Raad van Commissarissen in verband met het bereiken van de statutaire leeftijds grens. De Raad is hun dank verschuldigd voor hetgeen zij gedurende hun lidmaatschap van de Raad en zijn rechtsvoorgangers voor de bank hebben betekend. In de jaarvergadering zijn voorts de heren ir. R Danz, mr. J. H. Lesterhuis en J. de Vries herbenoemd tot lid van de Raad van Commissarissen. Per 1 juli 1997 trad de heer dr. D. P. Keizer terug als voorzitter van de Raad van Bestuur in verband met vervroegde uittreding. De Raad van Commissarissen is de heer Keizer zeer grote dank verschuldigd voor het vele dat hij als directeur en hoofddirecteur respectievelijk als voorzitter van de Raad van Bestuur in de periode 1990 - 1997 voor het bestuur van de bank heeft betekend. Onder zijn leiding en inspiratie heeft de bank haar strategie succesvol verbreed naar een ontwikkeling als algemene bank voor het gehele Noorden van Nederland en werd de basis gelegd voor de huidige groei. Tot voorzitter van de Raad van Bestuur heeft de Raad van Commissarissen de heer mr. drs. A. Offringa benoemd, tot dan lid van de Raad van Bestuur van de bank. Per 15 september 1997 vond de benoeming plaats van de heer mr. W. D. A. M. Kemperink tot lid van de Raad van Bestuur. In het verslagjaar kwam de Raad van Commissarissen zevenmaal in vergadering bijeen. Tijdens de bijeen komsten werd aandacht besteed aan de ontwikkeling van balans en resultaten, de beoordeling van prognoses en begrotingen, en de commerciële ontwikkeling en strategie van de organisatie. Daarnaast was de ontwikkeling van de kredietverlening en de beheersing van de kredietrisico’s weerkerend onderwerp van bespreking. Voorts is stilgestaan bij de informatievoorziening en in het bijzonder de Euro- en jaar-2000 problematiek. De jaarrekening, het accountantsrapport en de managementletter zijn besproken in aanwezigheid van de externe accountant. Wij spreken onze waardering uit jegens de Raad van Bestuur en de medewerkers van de bank voor de door hen getoonde inzet en het bereikte resultaat. Leeuwarden, 18 maart 1998 Raad van Commissarissen: H.J. Bierma, voorzitter Friesland Bank Jaarverslag 1997 9

Jaarverslagen Friesland Bank | 1997 | | pagina 19