tebate verantwoord. Voor zover rentedragen aandelen die verhandelbaar zijn, en niet tot de de waardepapieren die tot de beleggingspor vaste activa behoren en worden aangehouden tefeuille behoren worden verkocht, worden de om op korte termijn een transactieresultaat resultaten geactiveerd dan wel gepassiveerd mee te behalen. Aandelen die tot de handels en, rekening houdende met de gewogen ge portefeuille behoren worden gewaardeerd te middelde looptijd van de beleggingsportefeuil gen marktwaarde. Niet-genoteerde aandelen le, in de winst- en verliesrekening als rente, worden gewaardeerd tegen de geschatte op- naar gelang van toepassing positief dan wel brengstwaarde. De resultaten uit dezen hoofde negatief, volgtijdelijk verantwoord. Indien worden in de winst- en verliesrekening gerubri voornoemde resultaatverwerking er toe leidt ceerd in de post Resultaat uit financiële trans dat per saldo meer rentelasten worden geacti acties. veerd dan rentebaten worden gepassiveerd, Deelnemingen wordt het meerdere direct als rentelast in de Deelnemingen waarin direct of indirect invloed winst- en verliesrekening opgenomen. van betekenis wordt uitgeoefend op het zake De handelsportefeuille rentedragende waar lijke en financiële beleid worden gewaardeerd depapieren omvat alle rentedragende waarde tegen netto-vermogenswaarde zoveel moge papieren die verhandelbaar zijn, en niet tot de lijk berekend volgens de grondslagen van deze vaste activa behoren en worden aangehouden jaarrekening, aan de hand van de meest recen om op korte termijn een transactieresultaat te gegevens van deze ondernemingen. Good mee te behalen. Rentedragende waardepapie will, zijnde het verschil tussen de verkrijgings- ren die tot de handelsportefeuille behoren wor prijs en de netto-vermogenswaarde, wordt in den gewaardeerd tegen marktwaarde. De re het jaar van verwerving in het eigen vermogen sultaten uit dezen hoofde worden in de winst verwerkt. Dividend wordt in mindering ge en verliesrekening gerubriceerd onder Resul bracht op de waarde van de deelneming in het taat uit financiële transacties. jaar van ontvangst. delen Onroerende zaken en bedrijfsmiddelen De beleggingsportefeuille Aandelen omvat alle Onroerende zaken in eigen gebruik worden ge aandelen die tot de vaste activa behoren en be waardeerd tegen actuele waarde, afgeleid van leidsmatig bestemd zijn om als een belegging de vervangingswaarde op basis van continuï te worden aangehouden. Aandelen die tot de teit en functionaliteit. Deze waarde wordt be beleggingsportefeuille behoren, worden ge paald op basis van een zodanige, geregeld waardeerd tegen marktwaarde. Alle koersmu- roulerende taxatie, dat in een periode van tien taties op deze aandelen worden over een her- jaar alle gebouwen ten minste eenmaal zijn ge waarderingsreserve geleid. Voor zover deze taxeerd door een externe taxateur. Waarde- herwaarderingsreserve onvoldoende is om ne ringsaanpassingen uit hoofde van taxaties gatieve koersmutaties op te vangen, worden worden onder aftrek van de contante waarde deze koersmutaties ten laste van de winst- en van de latente belastingen ten gunste of ten verliesrekening gebracht. laste van een herwaarderingsreserve ge De handelsportefeuille aandelen omvat alle bracht. De afschrijvingen geschieden op basis 28 Friesland Bank Jaarverslag 1996

Jaarverslagen Friesland Bank | 1996 | | pagina 44