21 wijze waarop de nieuwe arbeidstijden zijn gerealiseerd. Van de mogelijkheid die de CAO biedt om in individuele gevallen de oorspron kelijke arbeidsduur te behouden, is in beperkte mate gebruik gemaakt. De groei van bancaire en overige activiteiten maakt het noodzakelijk nieuwe medewerkers van buiten aan te trekken. In het verslagjaar is daarvoor frequent geadverteerd in de media. Het aantal personeelsleden bij de bank (in clusief geconsolideerde dochterondernemin gen) nam in 1996 opnieuw toe, en wel met 74 tot 847. Gerekend in volledige arbeids plaatsen kwam het personeelsaantal eind 1996 uit op 788. Naar verwachting zal op grond van zakelijke groei en de personele ver sterking van het kantorennet voor 1997 een verdere toename van de personeelsomvang tot stand komen. Meer dan ooit is de Ondernemingsraad betrok ken geweest bij de voorbereiding van belang rijke veranderingsprocessen in onze organisa tie. Het overleg met de raad kenmerkte zich door een constructief en zakelijk karakter. Met genoegen spreken wij onze dank uit aan de medewerkers van ons concern. De inzet en prestaties van allen hebben gezorgd voor aan sprekende resultaten. In juli 1996 overleed de heer P. van der Goot, directeur van Friesland Bank Assurantiën. De heer P. van der Goot was een innemende en dynamische persoonlijkheid, die met zijn colle ga Friesland Bank Assurantiën heeft opgestart en tot grote bloei heeft gebracht. Zijn heengaan laat binnen ons concern een grote leegte na. Verdere informatie omtrent het personeels- en organisatiebeleid en de bijbehorende kenge tallen zijn opgenomen in het Sociaal Jaarver slag. VENNOOTSCHAPPELIJKE STRUCTUUR In 1997 zal de vennootschappelijke structuur van de Friesland Bank-groep worden gewij zigd in verband met de opheffing van de Stich ting Spaarbank der Friesland Bank N.V. en de Stichting Spaarbank van de Spaar en Voor schotbank N.V. Deze opheffing vindt plaats vanwege de beëindiging van de zgn. spaar- bankvrijstelling in de Vennootschapsbelasting. In de loop van april zullen beide stichtingen worden samengevoegd met resp. Friesland Bank N.V. en Spaar en Voorschotbank N.V. Daarbij zal tussen de aandeelhouder Vereni ging Friesland Bank en de bank een vennoot schap Friesland Bank Holding N.V. worden in gevoegd; de preferente aandelen Friesland Bank N.V. worden daarbij omgezet in preferen te aandelen Friesland Bank Holding N.V. ALGEMENE VERGADERING De algemene vergadering van aandeelhouders van Friesland Bank N.V. heeft op 25 april 1996 de jaarrekening over 1995 goedgekeurd. Aftredend als commissaris in 1996 was de heer Ir. H. Kroes te Bozum, die als zodanig door de vergadering is herbenoemd. In een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders is besloten de statuten van Friesland Bank N.V. zodanig te wijzigen dat de mogelijkheid werd geschapen preferente aandelen uit te geven. Leeuwarden, 27 maart 1997 Raad van Bestuur Friesland Bank Jaarverslag 1996

Jaarverslagen Friesland Bank | 1996 | | pagina 34