ceerde commerciële medewerkers en om ver grijzing van het personeelsbestand te voorko men, is de werving van jonge hbo’ers en aca demici voortgezet. In 1995 zijn er tien nieuwe medewerkers met zo’n hogere opleiding aan getrokken. Bij de Friesland Bank worden de administratie ve functies minder talrijk en zien wij de advies functies in de commerciële sfeertoenemen. De benodigde vergroting van de commercialiteit en het intern ondernemerschap vraagt om meer middelen voor opleidingsdoeleinden. Na langdurige onderhandelingen hebben ver tegenwoordigers van werkgevers- en werkne mersorganisaties een collectieve arbeidsover eenkomst voor het bankbedrijf gesloten voor de periode van 1 april 1995 tot 1 april 1998. Het karakter van deze nieuwe CAO is even vooruit strevend als ingrijpend. Wij doelen met name op de introductie van een werkweek van ge middeld 36 uur. De nieuwe arbeidsduur zal uit eindelijk moeten samengaan met andere be langrijke elementen. Te denken valt bijvoor beeld aan de verruiming van de bedrijfstijden om de dienstverlening op een nog hoger peil te brengen. Als de medewerkers flexibeler kun nen worden ingezet, kunnen wij de beschikba re capaciteit beter afstemmen op de wensen van de cliënten. Aan het einde van het verslagjaar is een aanpassing van de organisatie aangekondigd. Gewijzigde marktomstandigheden maken de ze reorganisatie noodzakelijk. De veranderin gen moeten uiteindelijk leiden tot een nog meer cliëntgerichte bank. De Raad van Bestuur is de medewerkers dank verschuldigd voor hun inzet en de prestaties die zij in 1995 hebben geleverd. De kwaliteit van de dienstverlening zal ook het komende jaar in be langrijke mate worden bepaald door een gemo tiveerd en flexibel ingesteld personeelsbestand. Gedurende het verslagjaar is er constructief overleg gepleegd met de Ondernemingsraad. Wij zijn de leden van de OR erkentelijk voor de wijze waarop zij de belangen van de bank en haar medewerkers hebben behartigd. Voor meer informatie over het sociaal beleid van de Friesland Bank verwijzen wij naar het af zonderlijk te verschijnen Sociaal Jaarverslag over 1995. ALGEMENE VERGADERING De algemene vergadering van aandeelhouders van Friesland Bank N.V. heeft op 3 mei 1995 de jaarrekening over 1994 goedgekeurd. Wegens het bereiken van de leeftijdsgrens voor com missarissen traden in deze vergadering af de heren E. van der Ende te Joure, L J. Hilarides te Arum en drs. G. van Veenen te Buitenpost. Per 1 januari 1995 was al af getreden de heer mr. W. Brouwer te Leeuwarden. De Friesland Bank is hun veel dank verschul digd voor de inbreng die zij gedurende een lan ge reeks van jaren voor de bank hebben gehad De heren Brouwer en Van der Ende waren in eerste instantie commissaris bij de Friese Bondsspaarbank. De heer Van Veenen kan bo gen op de langste staat van dienst: hij trad in 1968 toe tot het bestuur van de Coöperatieve Zuivelbank, de latere Friesland Bank. Tevens aftredend als commissaris in 1995 waren de heren J. D. Bierma te Holwerd, P. Miedema te Heeg en mr. A. J. Woelders te Goutum. Zij werden als zodanig herbenoemd. Leeuwarden, 28 maart 1996 Raad van Bestuur 23 Friesland Bank Jaarverslag 1995

Jaarverslagen Friesland Bank | 1995 | | pagina 25