Voorzieningen De in de Voorziening voor pensioenen en VUT begre pen verplichtingen betreffende de regeling inzake vrijwillig vervroegde uittreding (VUT) zijn berekend met inachtneming van deelnamekans en sterfterisico en contant gemaakt tegen een rekenrente van 7% (1993: 6%). De Voorziening voor latente belastingverplichtingen is bestemd voor belastingverplichtingen die in de toekomst kunnen ontstaan in verband met tijdelijke verschillen tussen fiscale en commerciële waarde ring. De latente belastingen betreffende onroerende zaken worden gewaardeerd tegen de contante waar de, waarbij deze contante waarde wordt bepaald door discovering op basis van de netto rente en loopduur van de desbetreffende latenties. Onder net to rente wordt verstaan de op langere termijn te ver wachten rente van langlopende leningen onder aftrek van belasting op basis van het effectieve belastingta rief. De overige latente belastingen worden opgeno men tegen het nominale tarief. Grondslagen voor de resultaatbepaling De rentebaten en -lasten worden verantwoord in het boekjaar waarop zij betrekking hebben. Rente resultaten op off-balance-sheet-instrumenten die dienen om de eigen positie van de bank af te dekken worden overeenkomstig de gehedgde positie verant woord. De provisiebaten en -lasten worden verantwoord in het jaar van ontvangst dan wel betaling. De personeels- en andere beheerskosten worden toegerekend aan het boekjaar waarop zij betrekking hebben. Bij de berekening van de belastingdruk wordt reke ning gehouden met fiscale faciliteiten zoals de deel- nemingsvrijstellling. De overige met de waardering van activa en passiva samenhangende resultatencomponenten zijn reeds toegelicht bij de Grondslagen voor de waardering. 30 Friesland Bank Jaarverslag 1994

Jaarverslagen Friesland Bank | 1994 | | pagina 32