Sociale zaken In het verslagjaar vertoonde de personeelsbezet ting van de bank, gemeten naar volledige dienst verbanden, een geringe stijging. Hierin onder scheidt de bank zich van veel andere instellingen in de financiële sector, waar een substantiële te ruggang in arbeidsplaatsen aan de orde is. Het verlies aan werkgelegenheid in het bankwe zen is omvangrijk. Ook bij de Friesland Bank zal de komende jaren de volledige vernieuwing van de automatisering leiden tot een vermindering van de werkgelegenheid. Maar door de reeds in gang gezette uitbreiding van onze activiteiten en door een expansie van ons werkgebied wordt ge poogd het verlies aan werkgelegenheid te beper ken. Bij dit beleid hoort ook extra aandacht voor interne opleiding en personele bijscholing. Ook het afgelopen jaar is door allen weer met veel inzet en betrokkenheid gewerkt aan de verster king van de marktpositie van de bank. Wij willen daarvoor onze grote waardering en dank uitspre ken aan alle Friesland Bank-medewerkers. Met de Ondernemingsraad is het afgelopen jaar frequent en intensief overleg gevoerd over voor de bank en haar medewerkers zeer belangrijke onderwerpen, waaronder met name de verande ring van rechtsvorm en de samenwerking met F. van Lanschot Bankiers N.V. Wij zijn de raad zeer erkentelijk voor zijn positief/kritische opstelling. Algemene vergaderingen In de algemene vergadering van de Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. die werd gehouden op 27 april 1994 werd de jaarrekening over 1993 vastgesteld. De heer H.J. Bierma werd herkozen als lid van het Bestuur en de heer L.J. Hilarides werd herkozen als lid van de Raad van Toezicht. Voorts werd het besluit genomen tot fusie van Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. met Nutsspaar- bank Damwoude en Omstreken. Deze fusie is in middels voltrokken evenals de vorig jaar aange- kondigde fusie van de Stichting Spaarbank der Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. met de Stichting Nutsspaarbank te Arum. Nadat op 1 september 1994 een voorlichtingsbijeenkomst voor de leden van de Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. is ge houden heeft op 28 september 1994 een buiten gewone algemene vergadering plaatsgevonden waarin is besloten tot oprichting van de Vereniging Friesland Bank, tot toelating van de Vereniging Friesland Bank als lid van de Coöp. Ver. Friesland Bank b.a., tot omzetting van de Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. in een naamloze vennootschap met als naam Friesland Bank N.V. en tot de dienovereenkomstige statutenwijziging van de Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. Tot lid van de Raad van Bestuur van Friesland Bank N.V. zijn daarbij benoemd de heren dr. D.P. Keizer (voorzitter), mr. G.J.M. Delfos, drs. L. Hilarides en mr. drs. A. Offringa, terwijl tot lid van de Raad van Commissarissen van Friesland Bank N.V. zijn benoemd de heren H.J. Bierma (voorzitter), mr. A.J. Woelders (vice-voorzitter), G. de Jong (secretaris), J.D. Bierma, ir. P. Danz, E. van der Ende, L.J. Hilarides, H.A. de Jong, ir. H. Kroes, mr. J.H. Lesterhuis, P. Miedema, drs. G. van Veenen en J. de Vries. Tenslotte heeft de omzetting van de Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. in Friesland Bank N.V. plaats gevonden per 1 januari 1995. Raad van Bestuur Leeuwarden, 22 maart 1995 23 Friesland Bank Jaarverslag 1994

Jaarverslagen Friesland Bank | 1994 | | pagina 25