Algemene vergaderingen In de statutair voorgeschreven algemene ver gadering van de bank, die werd gehouden op 28 april 1993, werd de jaarrekening van 1992 be handeld en goedgekeurd. Gememoreerd werd het 25-jarig bestuurslidmaatschap van de heer drs. G. van Veenen. Afscheid werd genomen van de heren R. Posthumus en H. Politiek. De heer Posthumus was vanaf 1983 tot het verslagjaar lid van de raad van toezicht; vanaf 1987 als voorzit ter. De heer Politiek maakte deel uit van de raad van toezicht vanaf 1985. Veel dank is hen ver schuldigd voor de wijze waarop zij hun lidmaat schap hebben vervuld. In de raad van toezicht werden gekozen de heren mr. J.H. Lesterhuis en ir. P. Danz op aanbeveling van de ondernemings raad. Als leden van de bank werden aangenomen Aan- en verkoop Coöperatie Meppel b.a. te Meppel en Avéro Holding N.V. te Leeuwarden. Op 21 december 1993 werd een buitengewone algemene vergadering gehouden, waarbij beslo ten werd tot fusie met de tot nog toe gelieerde banken: de Coöp. Spaarbank ’De Bildtse Bank’ u.a. en de Coöp. Spaarbank ’Berlikum’ b.a. Deze fusies zijn inmiddels voltrokken, alsmede de fusie van de Stichting Spaarbank der Coöp. Ver. Fries land Bank b.a. met de Stichting Spaarbank Mid- Fryslän. Voorstellen tot fusie met de Stichting Nutsspaar- bank te Arum en de Nutsspaarbank Damwoude en Omstreken zijn inmiddels gedeponeerd. Personeel De totale personeelsbezetting bedroeg over 1993, inclusief de geconsolideerde dochteron dernemingen, 661 medewerkers, waarvan 600 werkzaam binnen het bankbedrijf en 61 in de assurantiebemiddeling. In 1993 is voortgegaan met het opvoeren van de flexibiliteit en de commercialiteit van de organi satie. Met behoud van de grote inzetbaarheid en motivatie van het personeel vraagt dit ook een verandering in mentaliteit, kennis en vaardighe den. In dat kader wordt (bij)scholing verder gesti muleerd. Met de werknemersorganisaties in het bankbe drijf is overeenstemming bereikt over een sociaal plan dat aangeeft op welke wijze de personeels reductie zal worden uitgevoerd in aansluiting op de in gang gezette volledige vernieuwing van de automatisering binnen de bank. Daarbij wordt met name gebruik gemaakt van natuurlijk ver loop en van herplaatsing binnen en buiten de or ganisatie. Wij willen gaarne onze waardering uitspreken voor de inzet en prestaties van alle medewerkers. In een veranderende organisatie hebben zij hun taak met toewijding verricht en hiermede tevens bijgedragen aan de voorspoedige ontwikkeling van onze bank in 1993. Met de ondernemingsraad is veelvuldig op con structieve en zakelijke wijze samengewerkt. Wij zijn de raad daarvoor zeer erkentelijk. Voor nadere bijzonderheden omtrent het sociaal beleid gedurende het afgelopen jaar, wordt ver wezen naar het afzonderlijk uit te geven Sociaal Jaarverslag 1993. De directie Leeuwarden, 28 maart 1994 19 Friesland Bank Jaarverslag 1993

Jaarverslagen Friesland Bank | 1993 | | pagina 21