en van negatieve opbrengsten bij de vervreem ding van als gevolg van de fusie overtollige vaste activa. Het totaal der baten nam toe met 7 tot f 106 miljoen. De totale lasten van de bankorganisatie stegen met 4 tot f 83 miljoen; de stijging van de kos ten bleef derhalve achter bij de stijging van de opbrengsten. In het verslagjaar werden kosten voordelen zichtbaar die reeds waren onderkend bij de fusie en bij de samenwerking die in 1991 werd aangegaan met de Friese Bondsspaarbank te Leeuwarden en met de Spaar en Voorschot bank te Surhuisterveen. De dotatie aan de voorziening algemene bedrijfs risico's (VAR) is verhoogd met circa f 0,5 miljoen in verband met de groei van de kredietporte feuille. Verwachtingen 1993 Een prognose omtrent de ontwikkeling van be drijfsomvang en resultaat in 1993 is uiteraard met enige onzekerheden omgeven. Vooral de bewe gingen van de marktrentes, zowel in de korte als de lange sfeer, hebben een grote invloed op het te behalen renteresultaat. Naar het zich thans laat aanzien mag over 1993 wederom op een stij ging van het renteresultaat worden gerekend. Bij een gematigde kostenontwikkeling zal een en ander ertoe leiden dat bruto- en nettowinst van de bank zich verder zullen verbeteren. De voort gaande uitbouw van de bedrijfsactiviteiten zal zichtbaar worden in een toename van het balans totaal. Algemene vergadering In de statutair voorgeschreven algemene verga dering van de bank, die gehouden werd op 22 april 1992, werd de jaarrekening van 1991 behandeld en goedgekeurd. De heren J. deVries en ir. H. Kroes werden herkozen tot bestuurslid, respectievelijk lid van de raad van toezicht. Voorts werden de statuten der bank gewijzigd. Als leden der bank werden aangenomen Ver eniging Fries Scheepvaart Museum te Sneek, Coöperatieve Spaar en Voorschotbank B.A. te Surhuisterveen en Landbouw Maatschappij Friesland-Flevoland te Leeuwarden. Personeel Na een dienstverband van ruim 26 jaar nam op 1 november de heer K. Homstra Moedt wegens pensionering afscheid als adjunct-directeur. Uit zijn zeer druk bezochte afscheidsreceptie bleek, hoezeer hij voor vele relaties de personificatie van de Friesland Bank was. De Friesland Bank is hem dan ook veel dank verschuldigd. Het aantal personeelsleden bedroeg aan het ein de van het verslagjaar in het bankbedrijf 637 en in hetassurantiebedrijf 61 personen. Het totale per soneelsbestand was daarmee 6 personen min der dan in 1991. Het bankwezen maakt een enerverende periode door. Het is verheugend, dat de Friesland Bank daarop zo succesvol weet in te spelen. Bepalend voor dat succes is en blijft de inzet en de betrok kenheid van al ons personeel. Gaarne willen wij hen allen daarvoor bedanken. Belangrijk was ook de kritische, maar constructieve wijze waarop de ondernemingsraad zich in 1992 opstelde. Wij zijn de ondernemingsraad daarvoor zeer erkentelijk. Leeuwarden, 22 maart 1993 De directie 171 Friesland Bank Jaarverslag 1992

Jaarverslagen Friesland Bank | 1992 | | pagina 19