gedurende de jaren 1973 tot 1989 in de hoedanigheid van voorzitter. In de heer Westenbrink hebben wij een man van bijzondere verdiensten voor de Friesland Bank verloren. Van zijn bekwaam oordeel in financieel-economische aangelegenheden heeft de Friesland Bank gedurende vele jaren profijt mogen trekken. Wij zullen hem met gevoelens van grote erkentelijkheid blijven herinneren. Personeel Op 1 juli 1991 heeft de heer drs. J. R. Kuperus zijn functie als hoofddirecteur bij de Friesland Bank neergelegd. Gedurende ruim 33 jaar is hij bij de Friesland Bank in dienst geweest, waarvan 30 jaar als directeur respectievelijk hoofddirecteur. In al die jaren heeft hij met grote persoonlijke inzet de Friesland Bank op uiterst bekwame wijze geleid. Zo was hij het, die kans zag om de Friesland Bank in 1962 te verzelfstandigen en vervolgens tot grote bloei te brengen. Daarnaast nam hij door het vervullen van een groot aantal functies een vooraanstaande plaats in de Friese samenleving in. De Friesland Bank is hem dan ook grote dank verschuldigd. Op 19 juni 1991 werd hem een geheel bij zijn persoon passende afscheidsreceptie aangeboden, waarop zeer velen van binnen en buiten de provincie aanwezig waren. De receptie werd nog gevolgd door een afscheidsfeest voor het gehele personeel. Als opvolger van de heer drs. J. R. Kuperus werd per 1 juli 1991 benoemd de heer dr. D. P. Keizer. De heer dr. D. P. Keizer maakt al vanaf 1 januari 1990 deel uit van de directie van de Friesland Bank. Voorts werd per 1 januari 1992 de heer mr. drs. A. Offringa, tot dan toe adjunct-directeur bij onze instelling, benoemd tot directeur. Het aantal personeelsleden van de Friesland Bank steeg door de fusie met de Friese Bondsspaarbank op 1 januari 1991 en de samenwerking met de Spaar- en Voorschotbank te Surhuisterveen aanmerkelijk. Als gevolg daarvan waren er aan het einde van het afgelopen jaar in het bankbedrijf 586 en in het assurantiebedrijf 59 personen werkzaam. De fusie met de Friese Bondsspaarbank op 1 januari en vervolgens de samenwerking met de Spaar- en Voorschotbank te Surhuisterveen op 1 oktober van het afgelopen jaar heeft het uiterste van het personeel gevergd. Conversie, integratie van afdelingen en kantoren trok een zware wissel op de energie en het improvisatievermogen van een ieder. De integratie verloopt dermate voorspoedig, dat deze al verder is gevorderd dan oorspronkelijk als doelstelling voor dit jaar gold. Eens te meer bewijst dit, dat de ontwikkeling van onze bank bepaald wordt door de inzet en de betrokkenheid van al ons personeel. Gaarne willen wij hen allen daarvoor bedanken. Zeer belangrijk was ook de opstelling van de ondernemingsraad, die steeds kritisch-positief is geweest ten opzichte van de integratie en verdere veranderingsprocessen. Leeuwarden, 23 maart 1992 De directie 17 Friesland Bank Jaarverslag 1991

Jaarverslagen Friesland Bank | 1991 | | pagina 21