verschillen in commerciële en fiscale waardering van sommige activa en passiva. Deze latente belastingverplichtingen worden conform de richtlijnen van De Nederlandsche Bank N.V. gewaardeerd tegen de contante waarde, waarbij deze contante waarde wordt bepaald door discontering op basis van de netto rente en de looptijd. Onder netto rente wordt in dit verband verstaan de rente van langlopende leningen onder aftrek van belasting op basis van het effectieve belastingtarief. De met de waardering van activa en passiva samenhangende resultatencomponenten,- waaronder de afschrijving op vaste activa, de toevoegingen aan de voorzieningen ter zake van algemene bedrijfsrisico’s, belastingen en pensioenverplichtingen zijn in het voorgaande toegelicht. Bij de berekening van de belastingdruk wordt naast de last uit hoofde van de toevoeging voorziening algemene bedrijfsrisico’s, ook rekening gehouden met fiscale faciliteiten zoals deelnemingsvrijstelling. De mutatie in de voorziening voortvloeiende uit wijzigingen in tarief en rentevoet wordt voor het gedeelte dat betrekking heeft op onroerende goederen naar de ‘Reserve waardering gebouwen’ gebracht; het overige gedeelte van de mutatie wordt onder het hoofd ‘Belastingen’ in de winst- en verliesrekening verwerkt. Voorziening backservice pensioenen en VUT-regeling: De voorziening VUT-regeling wordt berekend met inachtneming van deelnamekans en sterfterisico en contant gemaakt tegen een rekenrente van 7 (1989: 6 WIR-egalisatierekening: Hierin zijn opgenomen de reeds ontvangen en nog te ontvangen bijdragen ingevolge de Wet investeringsrekening voorzover verrekening vaststaat. De bijdragen vallen in 8 jaar vrij ten gunste van de winst- en verliesrekening (‘Andere baten’). Grondslagen voor de resultaatbepaling De interestbaten en -lasten, waaronder begrepen de kredietprovisies, worden verantwoord in het verslagjaar waarop zij betrekking hebben. De overige provisies worden verantwoord in het jaar van ontvangst. De kosten worden toegerekend aan het boekjaar waarop zij betrekking hebben. 26 I Friesland Bank Jaarverslag 1990

Jaarverslagen Friesland Bank | 1990 | | pagina 30