bewerken. Door deze fusie ontstaat een onderneming die werkgelegenheid biedt aan bijna zevenhonderd werknemers, met een balanstotaal van f 4,4 miljard en een aansprakelijk vermogen van f 250 miljoen. Een onderneming die binnen Friesland de grootste zelfstandige onderneming in de dienstensector is. Door een uitgebreid net van kantoren kan de Friesland Bank een belangrijke bijdrage leveren aan het in stand houden van een goed voorzieningenniveau in de stad en op het platteland. Ongeveer 25 van de Friese bevolking en meer dan de helft van de inwoners van Leeuwarden onderhouden thans reeds een rekening bij de Friesland Bank. Teneinde een indruk te krijgen van de omvang van de gefuseerde banken is op pagina 46 van dit jaarverslag de openingsbalans van de Friesland Bank op 1 januari 1991inclusief de balans van de door ons op die datum overgenomen Friese Bondsspaarbank, opgenomen. Algemene vergaderingen In de statutair voorgeschreven algemene vergadering van de bank, die gehouden werd op 25 april 1990, werd de jaarrekening van 1989 behandeld en goedgekeurd. De heren P. Miedema en L. J. Hilarides werden herkozen tot bestuurslid, respectievelijk lid van de raad van toezicht. In de op 27 december 1990 gehouden buitengewone algemene vergadering werden mededelingen gedaan over de voorgenomen fusie met de Friese Bondsspaarbank. Voorts werden de statuten der bank gewijzigd. Tenslotte werden per 1 januari 1991in het kader van de voorgenomen fusie met de Friese Bondsspaarbank, de heren mr. W. Brouwer en H. A. de Jong tot bestuurslid en de heren E. van der Ende en mr. A. J. Woelders tot lid van de raad van toezicht benoemd. Personeel Aan het dienstverband van de directeur van de bank, de heer H. Nijman, kwam op 1 januari 1991 een einde wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Bijna twintig jaar lang heeft de heer Nijman, door zijn intelligentie en vakkennis, een belangrijke bijdrage geleverd aan de voorspoedige ontwikkeling van de bank. Tijdens een druk bezochte receptie werd hem terecht veel lof toegezwaaid voor zijn ijver, deskundigheid en collegialiteit. Wij zijn de heer Nijman blijvend dank verschuldigd voor de plichtsgetrouwe wijze waarop hij de belangen van de bank heeft behartigd. Als gevolg van de fusie met de Friese Bondsspaarbank zijn per 1 januari 1991 de heer drs. L. Hilarides tot directeur en de heer drs. J. Kersbergen tot adjunct-directeur benoemd. Tenslotte is per 1 februari 1991 de heer mr. G. J. M. Delfos tot directeur benoemd. Het aantal personeelsleden van de bank en onze dochterondernemingen daalde als gevolg van de verkoop van onze makelaardijdeelnemingen met 45 van 555 tot 510. In het bankbedrijf waren aan het einde van het afgelopen jaar 455 personen (v.j. 450) werkzaam, in het assurantiebedrijf 55 personen (v.j. 53), in de sector makelaardij nihil (v.j. 52). Graag willen wij al onze personeelsleden dankzeggen voor de ijver en toewijding

Jaarverslagen Friesland Bank | 1990 | | pagina 21