resultaat van de betreffende deelnemingen, ten willige verkoop, met uitzondering van de in gunste of ten laste van de enkelvoudige c.q. samengevoegde winst- en verliesrekening gebracht aanbouw zijnde panden, welke voor de bestede kosten worden opgenomen. (per saldo onder ‘Andere baten’). Via de Op de inventarissen wordt 10 per jaar en op de winstverdeling worden de niet als dividenden onder dit hoofd opgenomen computerinstallaties uitgekeerde resultaten van de 25 per jaar van de aanschaffingswaarde minderheidsdeelnemingen ten gunste van de afgeschreven. ‘Wettelijke reserve’ gebracht. Voorzieningen en WIR-egalisatierekening Ingevolge gewijzigde wettelijke bepalingen zijn de in Deze posten zijn opgenomen onder het het verleden ingehouden resultaten van balanshoofd ‘Crediteuren’. meerderheidsdeelnemingen overgeboekt van de Voorziening voor algemene bedrijfsrisico’s: ‘Wettelijke reserve’ naar de ‘Overige reserves’. Deze voorziening heeft betrekking op de algemene Onroerende goederen en inventarissen risico’s die, rechtstreeks of door deelnemingen, uit Ingevolge de richtlijnen van De Nederlandsche hoofde van kredietverlening en uitoefening van het Bank N.V. zijn de onroerende goederen in eigen overige actieve bankbedrijf worden gelopen. gebruik gewaardeerd tegen vervangingswaarde op Jaarlijkse dotatie aan deze voorziening geschiedt basis van continuïteit en functionaliteit. ten laste van de winst- en verliesrekening; de Deze waarde wordt bepaald door middel van benodigde toevoeging aan de voorziening voor taxatie; vanaf 1987 wordt eens in de twee jaar mogelijke oninbaarheid van vorderingen, welke in ongeveer 'k deel van de gebouwen getaxeerd. mindering is gebracht op de post ‘Debiteuren’, Nadat de aldus bepaalde waarde van de gebouwen wordt aan de voorziening voor algemene is verminderd met de waarde van de grond, wordt bedrijfsrisico’s onttrokken. De jaarlijkse dotatie aan op het dan resterende bedrag jaarlijks 3 van de deze voorziening wordt bepaald door zowel de boekwaarde afgesch reven. omvang van de risicodragende activa als door de Afhankelijk van de ligging van de gebouwen is aan onttrekkingen aan deze voorziening. de grond een waarde toegekend van f 1.000, f 500 Voorziening voor latente belastingverplichtingen: off 100 perm2. Betreft belastingverplichtingen welke in de Waarderingsaanpassingen worden onder aftrek van toekomst kunnen ontstaan als gevolg van de contante waarde van de latente verschillen in commerciële en fiscale waardering vennootschapsbelasting ten gunste of ten laste van sommige activa en passiva. gebracht van de ‘Reserve waardering gebouwen’ Deze latente belastingverplichtingen worden welke in de balans in de post ‘Reserves’ is conform de richtlijnen van De Nederlandsche Bank begrepen. N.V. gewaardeerd tegen de contante waarde, De onroerende goederen niet voor eigen gebruik waarbij deze contante waarde wordt bepaald door omvatten onder meer verhuurde gedeelten van discontering op basis van de netto rente en de bedrijfsgebouwen, bedrijfsgebouwen in aanbouw looptijd. Onder netto rente wordt in dit verband en overige onroerende goederen, bestemd voor verstaan de rente van langlopende leningen onder de verhuur. aftrek van belasting op basis van het effectieve Waardering vindt plaats tegen opbrengstwaarde bij belastingtarief. 21 Friesland Bank Jaarverslag 1989

Jaarverslagen Friesland Bank | 1989 | | pagina 25