De heer Westenbrink is van 1967-1989 groepsvermogen thans 6 Een in vergelijking met andere banken aanvaardbaar cijfer. Gelet op de onzekere situatie op de valuta- en rentemarkten is het uiterst moeilijk thans reeds een voorspelling te doen over het te verwachten resultaat bij onze bank over 1990. Huisvesting Als gevolg van de sterke groei van de bank ontstond geleidelijk behoefte ons in 1974 in gebruik genomen hoofdkantoor te Leeuwarden uit te breiden. Toen ons de gelegenheid werd geboden het naastgelegen pand Willemskade 2 te kopen is besloten het betreffende gebouw, dat over ongeveer twee jaar beschikbaar komt, te slopen en op die plaats een nieuw kantoor te bouwen dat verbonden zal worden met het huidige hoofdkantoor. Na realisering van deze nieuwbouw, die eind 1993 wordt voorzien, zal de capaciteit van ons hoofdkantoor met ongeveer 80 zijn uitgebreid. Ten slotte zijn in het verslagjaar voorbereidingen getroffen de huisvesting van een aantal snel groeiende kantoren uit te breiden en te moderniseren. Een aanzienlijke vergroting van ons kantoor Heerenveen-centrum kon reeds in 1989 worden gerealiseerd. Algemene vergadering In de statutair voorgeschreven algemene vergadering van de bank, die gehouden werd op 26 april 1989, werd de jaarrekening over 1988 behandeld en goedgekeurd. In de plaats van de heer H. Westenbrink werd tot bestuurslid van de bank verkozen de heer J. de Vries. De heer H. Politiek werd herkozen tot lid van de raad van toezicht van de bank. Ook op deze plaats willen wij de heer Westenbrink nog gaarne dankzeggen voor de deskundige en plichtsgetrouwe wijze waarop hij de belangen van de bank vele jaren heeft behartigd. bestuurslid van de bank geweest, in welke hoedanigheid hij van 1973-1989 het voorzitterschap heeft bekleed. Zijn nauwe betrokkenheid bij en inzet voor de bank memoreren wij met erkentelijkheid. Personeel In verband met de toekomstige pensionering van enkele directieleden werd de directie van de bank tijdelijk uitgebreid. Zo werd per 1 januari 1990 tot directeur benoemd de heer dr. D. P. Keizer en tot adjunct-directeur de heer mr. drs. A. Offringa. Na jaren van voorbereiding werd op 1 januari 1990 het in de bank-CAO voorgeschreven systeem van functiewaardering bij onze instelling ingevoerd. De toekomst zal moeten uitwijzen of de door de ontwerpers van het systeem voorspelde positieve effecten op de arbeidsverhoudingen bij onze instelling in de praktijk ook worden gerealiseerd. Het aantal medewerkers(sters) van de bank en onze dochterondernemingen daalde als gevolg van de afslanking in de sector makelaardij en de verkoop van het reisbureau met 12 van 567 tot 555. In het bankbedrijf waren aan het einde van het afgelopen jaar 450 personen (v.j. 438) werkzaam, in het assurantiebedrijf 53 personen (v.j. 54), in de sector makelaardij 52 personen (v.j. 66) en in het reisbureau nihil (v.j. 9). Graag willen wij al onze medewerkers(sters) dankzeggen voor de ijver en toewijding waarmede zij ook in het afgelopen jaar hun taak hebben verricht. Leeuwarden, 29 maart 1990 Drs. J. R. Kuperus 15 Friesland Bank Jaarverslag 1989

Jaarverslagen Friesland Bank | 1989 | | pagina 19