een groei van 10,6 (v.j. 11,7 Herdenking 75-jarig bestaan De herdenking van het 75-jarig bestaan van de bank vond plaats op 9,10 en 11 juni 1988. De foto’s in dit jaarverslag geven een impressie van de wijze waarop de leden, overige relaties en personeelsleden in speciaal voor dit doel gebouwde paviljoens in het Groene Ster-gebied nabij Leeuwarden zijn ontvangen. In totaal hebben bijna 10.000 gasten blijk gegeven van hun belangstelling voor deze jubileumviering. Mede door deze grote belangstelling en het ongedwongen, feestelijke karakter van de jubileumviering kunnen wij op een geslaagde herdenking van ons 75-jarig bestaan terugzien. Een ander hoogtepunt in ons jubileumjaar vormde de uitreiking op 25 november 1988 van het eerste exemplaar van ons gedenkboek ‘Meer dan geld alleen’ aan de president van De Nederlandsche Bank. De beide auteurs van het gedenkboek, de heren A. Bokma en dr. P. E. de Hen, zijn erin geslaagd de 75-jarige geschiedenis van de bank op een zeer leesbare, evenwichtige en deskundige wijze te beschrijven. Aan het einde van het jubileumjaar, op 7 december 1988, vond ten slotte de aanbieding plaats, namens het personeel, van een geschilderd portret van wijlen de heer dr. R. Kuperus. Dit portret van de oud-directeur van de bank, geschilderd door de heer Cl. Merkelbach van Enkhuizen, heeft een plaats gekregen in de bestuurskamer van onze instelling. Algemene vergadering In de statutair voorgeschreven algemene vergadering van de bank, die gehouden werd op 27 april 1988, werd de jaarrekening over 1987 behandeld en goedgekeurd. De periodiek aftredende leden van het bestuur en de raad van toezicht, respectievelijk de heren G. de Jong en R. Posthumus, werden herkozen. De Stichting Omrop Fryslan te Leeuwarden werd als lid der bank aangenomen. Personeel In de loop van het verslagjaar verliet onze bijzondere procuratiehouder, de heer A. R. Bruinsma, onze dienst wegens vervroegde pensionering. De heer Bruinsma heeft ruim 26 jaar zijn beste krachten aan de bank gegeven. Wij zijn hem veel dank verschuldigd voor de plichtsgetrouwe en accurate wijze waarop hij zijn taak heeft vervuld. Aan het einde van het verslagjaar beëindigde onze bijzondere procuratiehouder, de heer J. J. Dreunhuizen, zijn werkzaamheden bij onze instelling wegens vervroegde pensionering. De heer Dreunhuizen heeft de belangen van de bank ruim 42 jaar in diverse functies op een uitstekende wijze behartigd. Nimmer werd tevergeefs een beroep op hem gedaan. Zijn inzet en toewijding vervullen ons met gevoelens van dankbaarheid. Het aantal medewerkers(sters) van de bank en onze dochterondernemingen nam in het verslagjaar met 7 toe van 560 tot 567. In het bankbedrijf waren aan het einde van het afgelopen jaar 438 personen (v.j. 434) werkzaam, in het assurantiebedrijf 54 personen (v.j. 50), in het reisbureau 9 personen (v.j. 8) en in de sector makelaardij 66 personen (v.j. 68). Graag willen wij al onze medewerkers(sters) dankzeggen voor de ijver en toewijding waarmede zij ook in het afgelopen jaar hun taak hebben verricht. Leeuwarden, 17 maart 1989 Drs. J. R. Kuperus 13 Friesland Bank Jaarverslag 1988

Jaarverslagen Friesland Bank | 1988 | | pagina 17