Verslag van de hoofddirecteur Economische situatie overwegingen nodig. Ook de overheid zal haar Ons land heeft in economisch opzicht een investeringsuitgaven, na jaren van stagnatie, uitstekend jaar achter de rug. Een beter jaar dan moeten opvoeren wil de infrastructuur van ons na de beurscrisis van oktober 1987 door velen land niet achterop geraken bij andere landen. werd verwacht. In welke mate het door de Juist voor ons land, dat niet in het centrum van monetaire autoriteiten in de Verenigde Staten na Europa ligt, is het in het vooruitzicht van een de beurscrisis gevoerde ruime monetaire beleid geliberaliseerde Europese markt uiterst hiervoor verantwoordelijk is laat zich moeilijk belangrijk dat wij gemakkelijk bereikbaar zijn. vaststellen. Zeker is wel, dat de rentetarieven in Bedrijven die overwegen zich in het Westen van de Westerse landen door de gevoerde ons land te vestigen worden hiertoe niet monetaire politiek in het afgelopen jaar zijn aangemoedigd wanneer zij kennis nemen van gedaald en dat hiervan een gunstige invloed is de daar veelvuldig voorkomende uitgegaan op de economische groei. Van nog verkeersproblemen. Dat onze economie zich zo meer belang is waarschijnlijk geweest, dat de voorspoedig heeft ontwikkeld is behalve aan snelle reactie van de Amerikaanse regering op gunstige internationale ontwikkelingen mede te de beurscrisis een belangrijk psychologisch danken aan de herwonnen kracht van de effect heeft gehad. Het vertrouwen bij het marktsector. Het economisch beleid van de publiek en het bedrijfsleven in de goede afloop regering en van de sociale partners heeft de van de crisis groeide snel toen duidelijk werd, laatste jaren gunstiger voorwaarden voor de dat passende maatregelen werden genomen ter marktsector geschapen dan in de jaren zeventig beteugeling van een mogelijke recessie. Ook in het geval was. Daarin ligt een deel van de ons land nam de vrees voor een economische verklaring voor de gestegen werkgelegenheid, teruggang snel af. Uit macro-economische de toegenomen investeringen en de hogere gegevens over onze economie blijkt zelfs, dat winsten. Nu ook in andere landen het beleid het bruto nationale produkt met ruim 3 is erop gericht is vooral de marktsector te toegenomen tegenover een groei van versterken en overheidstaken aan de private gemiddeld 2 per jaar in de periode 1983 t/m sector over te dragen, zal ons land met de 1987. De inflatie handhaafde zich in ons land op Europese economische integratie in het een zeer laag niveau. In de Europese verschiet voortvarend op de ingeslagen weg Gemeenschap kent Nederland thans het moeten voortgaan. laagste inflatiepercentage. Het overschot op de Europa 1992 lopende rekening van de betalingsbalans was Het streven naar één Europese markt in 1992 wederom omvangrijk en biedt ruimte voor een verdient veel waardering. Te lang hebben de stijgende invoer in de toekomst uit hoofde van EG-landen gewacht met het nemen van noodzakelijke bedrijfsinvesteringen. Deze maatregelen om de economische barrières te investeringen nemen wel toe maar bewegen slechten. Reeds in 1957 was bij de zich in ons land nog op een te laag niveau. Een totstandkoming van het Verdrag van Rome het duurzaam hoog investeringsniveau is zowel uit uiteindelijke doel van de Europese concurrentie- als uit werkgelegenheids- samenwerking, één Europa zonder grenzen, 6 I Friesland Bank Jaarverslag 1988

Jaarverslagen Friesland Bank | 1988 | | pagina 10