voorziening thans rond 25 van het verschil tussen commerciële en fiscale waardering van activa en passiva (t/m 1986, 40 De hieruit voortvloeiende vermindering van de voorziening per 1 januari 1987, welke geheel betrekking heeft op onroerende goederen, is ten gunste van de ‘Reserve waardering gebouwen’ gebracht. Voorziening backservice pensioenen en VUT-regeling: De voorziening backservice pensioenen heeft alleen betrekking op het personeel van een deelneming. De voorziening VUT-regeling heeft betrekking op medewerkers die ultimo 1987 reeds gebruik maken van deze regeling of daarvoor hebben geopteerd. De toekomstige uitkeringen zijn contant gemaakt tegen een rentevoet van 5 WIR-egalisatierekening: Hierin zijn opgenomen de reeds ontvangen en nog te ontvangen bijdragen ingevolge de Wet investeringsrekening voorzover verrekening vaststaat. De bijdragen vallen in 10 jaar vrij ten gunste van de winst- en verliesrekening (‘Andere baten’). Belastingen Bij de berekening van de belastingdruk over 1987 is het bedrag van de toevoeging voorziening algemene bedrijfsrisico’s als last in aanmerking genomen. Grondslagen voor de resultaatbepaling De interestbaten en -lasten, waaronder begrepen de kredietprovisies, worden verantwoord in het verslagjaar waarop zij betrekking hebben. (Dis)agio bij verkoop en vervangende aankoop van obligaties behorende tot de beleggingsportefeuille, wordt toegerekend aan het resultaat overeenkomstig de resterende looptijd van de verkochte obligaties. De overige provisies worden verantwoord in het jaar van ontvangst. De kosten worden toegerekend aan het boekjaar waarop zij betrekking hebben. De met de waardering van activa en passiva samenhangende resultatencomponenten, waaronder de afschrijving op vaste activa, de toevoegingen aan de voorzieningen ter zake van algemene bedrijfsrisico’s, belastingen en pensioenverplichtingen zijn in het voorgaande toegelicht.

Jaarverslagen Friesland Bank | 1987 | | pagina 24